Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę kupując pierścionek ze szmaragdem?

Gdy pozyskuje się pierścionki bez względu na okazję niebiedne jest wzięcie pod uwagę pewnych cech. Ma to duże znaczenie, jeśli pierścionek ma być wygodny podczas użytkowania. Dobrze wybrany pierścionek będzie doskonałym dodatkiem do różnych stylizacji.

Rozmiar pierścionka

Zanim postawi się na konkretny pierścionek ze szmaragdem niezbędne jest określenie jego rozmiaru. Ma to duże znaczenie w kontekście wybrania takiego, który będzie posiadał nie tylko wyjątkowe walory estetyczne, ale będzie również komfortowy w noszeniu. Przed rozpoczęciem poszukiwań stylowego pierścionka ze szmaragdem warto jest wykonać pomiary palca, na którym będzie noszony. Do wykonania pomiarów można wykorzystać wstążkę, którą owijamy palec w miejscu najszerszym i sprawdzamy obwód. Następnie ilość centymetrów można sprawdzić w tabeli rozmiarów pierścionków dla wybranego kraju. Na tej podstawie można ustalić właściwy rozmiar pierścionków.

Dobór pierścionka do urody

Gdy chce się mieć pewność, że pierścionek ze szmaragdem będzie się wyjątkowo prezentował warto go dopasować do typu urody. W tym względzie wyróżnić można takie typy urody, do których dopasowuje się pierścionki, jak:
– pani wiosna,
– pani zima,
– pani jesień,
– pani lato. W przypadku urody typu pani wiosna kobieta cechuje się delikatną cerą o jasnym odcieniu. Do takiej urody doskonale pasują klasyczne pierścionki z brylantem w koronie z żółtego złota. Pani zima to uroda o bardzo jasnej, alabastrowej cerze, więc warto stawiać na pierścionki z białego złota i wysadzane wieloma brylantami. Przy urodzie pani lato idealne będą pierścionki z dwukolorowego złota.

Pierścionek zaręczynowy

Nie zawsze trzeba decydować się na klasyczne pierścionki zaręczynowe. Alternatywą może być pierścionek ze szmaragdem. Mniej standardowe rozwiązanie może doskonale sprawdzić się u kobiet, które nie lubią klasycznych, dużych brylantów w pierścionkach. Dodatkowo kobietom zielonookim czy rudowłosym pierścionek ze szmaragdem idealnie pasuje do urody. Nie bez znaczenia jest również to, że pierścionki ze szmaragdami można pozyskać w bardziej przystępnych cenach. Wyjątkowo prezentujące się produkty i cechujące się wysoką jakością wykonania można w ten sposób pozyskać znacznie taniej.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie Salonie jubilerskim LARU.