Skip to content Skip to footer

Marketing hotelowy

Jakie podjąć działania marketingowe hotelu? Jak przyciągnąć gości ciekawą ofertą? Czy marketing hotelu jest ważnym aspektem?

Marketing hotelowy

Marketing hotelu powinien obejmować wszelkie działania zmierzające do przyciągnięcia potencjalnych klientów i ich zainteresowania naszą ofertą. Dobranie odpowiedniej strategii pozwoli wypracować na rynku renomę i zachęcać klientów do wielokrotnego odwiedzania naszego obiektu. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach ogromną rolę odgrywają media społecznościowe a także własna, efektowna strona internetowa.

Strona internetowa

Tworząc własną stronę, zadbajmy o przejrzystość, solidność i przyciąganie uwagi klienta. Ma to ogromne znaczenie w budowaniu relacji z klientem i dotarciu do największej liczby odbiorców. Potencjalny klient rozpoczyna poszukiwania właśnie w internecie, dlatego posiadanie ciekawej strony internetowej jest ważnym elementem promocji hotelu. Efektowna strona www to taka, na której użytkownik porusza się z przyjemnością i pragnie do niej wracać.

Czytelność i funkcjonalność

Jeśli strona www ma być funkcjonalna, powinna także być czytelna. Pozwólmy klientom szybko odnaleźć najważniejsze informacje o hotelu, takie jak cennik, adres obiektu, czy dodatkowe atrakcje. Wszystko to jest związane z prostotą – zbytnie kombinowanie nie jest wskazane, gdyż łatwy dostęp pozwoli na lepszy kontakt z klientami. Zadbajmy zatem o porządek zakładek na naszej stronie internetowej, funkcjonalność i przejrzystość.

Rezerwacja online

Warto rozważyć wprowadzenie rezerwacji online dla potencjalnych odbiorców. Większość hoteli w dzisiejszych czasach korzysta z tego narzędzia. Ciekawym pomysłem jest także oryginalna galeria zdjęć, wirtualne spacery po obiekcie i okolicy, co przyciągnie wiele osób i pozwoli im dokładnie zapoznać się z ofertą hotelu. Marketing hotelowy powinien zatem obejmować system rezerwacji online, aby każdy mógł łatwo zarezerwować pokój w dogodnym terminie.

Responsywność

Tworząc stronę internetową hotelu, sprawdźmy dokładnie jej responsywność. Działania marketingowe hotelu opierają się w dużym stopniu na strefie online, dlatego strona internetowa powinna zachęcać odbiorców do powracania, a także odsyłać do atrakcyjnych usług i ciekawych pakietów hotelowych. Responsywność odnosi się do zdolności pogłębianiu kontaktu w sieci pomiędzy hotelem a odbiorcą. W związku z tym mamy szansę zwiększyć liczbę zakupionych usług i podtrzymywać dłuższe relacje z klientami.