Skip to content Skip to footer

Kiedy wynająć kontener na gruz?

Wynajęcie kontenera na gruz staje się coraz łatwiejsze i tańsze. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na wywiezienie odpadów w taki właśnie sposób. Kiedy opłaca się wynająć wielki, blaszany pojemnik?

Większość śmieci, które powstają w gospodarstwie domowym, z powodzeniem można wrzucać do pojemników komunalnych. Segregacja takich odpadów nie nastręcza zwykle poważniejszych kłopotów. Nawet na biodegradowalne śmieci z ogródka znajdzie się odpowiedni kubeł. Zresztą prawie zawsze do dyspozycji pozostaje ostatnia deska ratunku, czyli pojemnik na odpady zmieszane.

Kłopotliwe śmieci

System segregacji śmieci, a nawet możliwość wyrzucenia odpadów zmieszanych, nie zawsze jednak rozwiązują problem. Co zrobić na przykład ze starymi meblami, albo oponami? Gdzie wyrzucić stare okna, boazerię, albo telewizor, czy lodówkę?

Części odpadów wielkogabarytowych można się pozbyć przy okazji zbiórek tychże organizowanych przez gminę. Ale nawet gmina nie odbierze gruzu, ziemi, potrzaskanych kafelek czy innych pozostałości po remoncie.

Solidne kontenery na gruz

Dzięki wynajęciu dużego pojemnika na odpady możemy wygodnie i tanio pozbyć się kłopotliwych w utylizacji przedmiotów, czy odpadów. Stare tynki, posadzki, wymieniona stolarka okienna, szyby – to wszystko spokojnie można zapakować w kontener na gruz.

Oprócz starych materiałów budowlanych, do wynajętego kontenera można wrzucić również inne graty, które od lat zalegają w piwnicy czy na strychu. Jest do także świetna opcja podczas porządków w ogrodzie, szczególnie wtedy, kiedy sytuacja wymaga szybkiego pozbycia się dużej ilości ziemi, darni, czy konarów albo pnączy.

Cennik wynajmu kontenera

Koszt wynajęcia solidnego kontenera na gruz zależy głównie od jego gabarytów. Im pojemnik większy, tym cena za wywiezienie jednego metra sześciennego odpadów jest atrakcyjniejsza. Oczywiście przy założeniu, że kontener zostanie maksymalnie wypełniony.

Na cenę za kontener wpływ mają również warunku dojazdu do klienta. Nie bez znaczenia jest okres, przez który kontener będzie napełniany.

Podsumowanie

Solidne kontenery na gruz to doskonałe rozwiązanie problemu śmieci, z którymi nie bardzo wiadomo, co zrobić. Oprócz materiałów budowlanych zapakować można do nich również inne odpady. Warto wybrać pojemnik o takiej wielkości, aby zapełnić go maksymalnie i w możliwie najkrótszym czasie. Wtedy koszty wynajęcia kontenera na gruz będą szczególnie atrakcyjne.