Skip to content Skip to footer

Manayupa – w walce z toksynami

W dzisiejszym świecie, gdzie otaczają nas liczne toksyny, żyjemy w stresie, pośpiechu i nerwach warto szukać ratunku dla naszego ciała w naturalnych ziołach, które zostały docenione przez ludy już wiele wieków temu. Manayupa jest jednym z takich ziół, które zostało odkryte na nowo. Jakie są właściwości manayupy?

Manayupa – co nam daje?

Już starożytni Inkowie wiedzieli, że manayupa jest ziołem wartym uwagi. Już jej nazwa wskazuje na wiele cudownych właściwości jakie ma manayupa.

Związki zawarte w manayupie mają właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne. Dzięki temu jest pomocna w stanach zapalnych wątroby, woreczka żółciowego, żołądka, nerek, dróg moczowych oraz rodnych. Ponadto chronią śluzówkę dróg pokarmowych, regulują wydzielanie kwasu żołądkowego przy nadkwaśności.

Manayupa ma właściwości uwalniające mięśnie gładkie, dzięki czemu ma właściwości przeciwbólowe, przeciwnerwicowe, antyhistaminowe, antyastmatyczne i antyalergiczne. Jest również pomocna w walce z dodatkowymi kilogramami spalając tłuszcze. To działanie na pewno doceni nie jedna pani w walce o smukłą figurę.

Zioła czy kapsułki?

Manayupa jest ziołem pochodzącym z wysokich partii Peru, Albanii bądź Wybrzeża Kości Słoniowej. Jest rośliną o okrągłych, włochatych liściach, która ma wysokość od 50 do 100cm. Jej kwiaty mają lawendowy lub purpurowy kolor.

Zioła manayupy zaleca się gotować przez 5 minut w 2 szklankach wody,a następnie pić 2 razy dziennie po jednej szklance przez 14 dni. Niektóre zielarnie zalecają namoczenie manayupy początkowo w zimnej wodzie, by później przez 5 minut ją gotować. Tak przyrządzony wywar należy odstawić do ostygnięcia.

Dużo mniej skomponowane jest spożywanie manayupa kapsułki, które połykamy od 1 do 3 kapsułek pół godziny przed jedzeniem.

Manayupa cena jest zróżnicowana w zależności od tego czy planujemy korzystać z zioła, czy kapsułek. Manayupa cena ziół to około 35 – 40 złotych za 100 g. Manayupa cena kapsułek to około 60 złotych za 100 kapsułek.

Manayupa oprócz swych cudownych właściwości posiada jeszcze jedna zaletę. Wpływa dobroczynnie na nasz nastrój. Łagodzi stres. Poprawia nastrój. Jak widać Inkowie wiedzieli co mówią, podkreślając niezliczona ilość cudownych właściwości manayupy. Warto przypomnieć sobie o tej starej roślinie i spróbować jej cudownych właściwości.