Wiele chorób narządów zlokalizowanych w jamie brzusznej wymaga bardzo dokładnego zdiagnozowania. Nie da się tego zrobić przy pomocy badania USG czy badania tomografem komputerowym. Niekiedy – na przykład – konieczne jest pobranie wycinka danego organu lub zmiany nowotworowej. Pomocna jest w takiej sytuacji laparoskopia Śląsk
Laparoskopia Katowice. Mniej inwazyjna niż klasyczna operacja
Oczywiście zawsze istnieje alternatywa, czyli klasyczna operacja połączona z otwarciem brzucha. Taka operacja jednak jest mniej bezpieczna dla pacjenta, co więcej, po niej konieczny jest długi czas hospitalizacja. Laparoskopia Częstochowa to zabieg, po którym pacjent szybko wyjdzie do domu. Chirurg wprowadza do jamy brzusznej niewielki laparoskop. Jego średnica może być nawet mniejsza niż dwa milimetry. Dzięki temu nie musi otwierać powłok brzusznych. Wystarczą niewielkie nacięcia, które błyskawicznie się wygoją. Przy pomocy takiego laparoskopu i układu kamer przenoszących obraz na ekran monitora, może bezpiecznie manewrować pomiędzy organami znajdującymi się w jamie brzusznej, pobierać wycinki czy też oglądać miejsca zmienione chorobowo – na przykład pod kątem przyszłej operacji.
Laparoskopia śląsk to często chirurgia jednego dnia
Laparoskopia Katowice oczywiście nie zawsze, ale w wielu przypadkach, jest chirurgią jednego dnia. Wiele jednak zależy od konkretnego przypadku. Są sytuacje, gdy laparoskopia wykonywana jest przez zespół chirurgów i jest skomplikowanym zabiegiem. Po takiej pacjent oczywiście będzie musiał przez jakiś czas w szpitalu pozostać i – na przykład – przejść po kilku dniach od zabiegu badania, które pozwolą stwierdzić czy laparoskopia przyniosła pozytywny efekt.
Laparoskopia , w tym diagnostyczna, to zabieg bardzo bezpieczny. W niektórych sytuacjach jednak istnieje ryzyko konieczność zakończenia laparoskopii i – bez wybudzania pacjenta – przejścia do klasycznej operacji czyli otwarcia powłok brzusznych, ponieważ laparoskopia Częstochowa nie pozwoli wykonać tego, co jest w danej sytuacji konieczne. Decydując się na laparoskopię trzeba się z tym liczyć. Oczywiście to bardzo rzadkie przypadki, związane ze stanem zdrowia pacjenta. Jeśli chirurg w trakcie wykonywania laparoskopii, uzna, że konieczna jest operacja, z którą nie można czekać, to po prostu będzie musiał ją wykonać, by ratować życie lub zdrowie pacjenta.