Skip to content Skip to footer

Kurort Kozubnik

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na weekendowy wypad lub dłuższy urlop i jednocześnie lubisz czuć na sobie oddech historii – Kozubnik spa jest dla Ciebie! To miejsce niepowtarzalne, wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Kilka słów o historii Kozubnika

Oferując turystom przyjazd na południe Polski do słynnego kurortu Kozubnik nie sposób nie wspomnieć o jego historii. W czasach PRL miejsce to tętniło życiem. I nie był to jedynie zwykły hotel, a w pełni wyposażony kompleks wypoczynkowy, który oficjalnie był miejscem na wczasy dla pracowników z branży hutniczej, a w rzeczywistości gościł głównie wysokich rangą urzędników i wojskowych oraz ich rodziny. Na terenie Kozubnika znajdowały się baseny, sauny, solarium, boisko sportowe oraz luksusowe restauracje. Kompleks miał własne ujęcie wody oraz agregat prądotwórczy na wypadek awarii. Po upadku komunizmu kurort Kozubnik zbankrutował i aż do ostatniego roku przypominał spustoszoną ruinę.Kurort Kozubnik leży na południu Polski we wsi Porąbka. Położony jest na prawym brzegu rzeki Soła, na odcinku między Jeziorem Międzybrodzkim, a Jeziorem Czanieckim. Położenie Kozubnika jest wyjątkowe: bliskość gór i jeziora sprawia, że jest to nie tylko doskonałe miejsce na wypoczynek, ale też świetna baza wypadowa w góry czy na wycieczki piesze i rowerowe.

Kozubnik dziś

Obecnie Kozubnik przeżywa prawdziwe odrodzenie. Obecny inwestor po gruntownym remoncie przywrócił jego dawny blask i blichtr i dziś znaleźć tam można luksusowe apartamenty z pełną infrastrukturą turystyczną i gastronomiczną. Kozubnik spa gości klientów z Polski i zagranicy. Wielu przyjeżdża, aby na własne oczy zobaczyć i doświadczyć uroków tego wspaniałego miejsca, które przed laty było synonimem potęgi, bogactwa i wysokiej pozycji w społeczeństwie.W kurorcie Kozubnik można spędzić swój wolny czas na wiele różnych sposobów. To prawdziwa gratka zarówno dla miłośników długich spacerów po lesie jak i górskich wypraw. To też prawdziwe eldorado dla fanów żaglówek, rowerków wodnych, plażowania czy rejsów statkiem. Kozubnik spa zaprasza na wypoczynek rodziny z dziećmi, pary, singli czy grupy znajomych. Bez wątpienia każdy znajdzie tu coś dla siebie!