Skip to content Skip to footer

Komu zlecić prowadzenie firmowego konta na Facebooku?

Nie da się ukryć, że ostatnia dekada przyniosła niesamowite zmiany na rynku reklamy i promocji. Nie wystarczy już tylko pokazać się w telewizji, aby rzesza klientów poszukiwała w pocie czoła naszych produktów na sklepowych półkach. Można pokusić się wręcz o stwierdzenie, że wręcz przeciwnie. Konsumenci coraz mniej ufają reklamom telewizyjnym. Znacznie bardziej trafia do nich subtelniejsza reklama czy też rekomendacje znajomych.

Czy reklama na Facebooku jest skuteczna?

Kilka lat temu świetnym miejscem na promocję marki był Facebook. Praktycznie prowadzenie fanpage na facebooku było wręcz niezbędne, aby móc komunikować się bezpośrednio z klientem. Nie ma wątpliwości co do tego, że ta platforma internetowa nadal jest ważnym narzędziem marketingowym, jednak trzeba umiejętnie ją wykorzystywać. Warto zastanowić się, co chce się osiągnąć poprzez swoją obecność w tym kanale social media, do jakich konsumentów trafić i jakim językiem się do nich komunikować.

Komu zlecić prowadzenie strony na Facebooku?

Praktycznie każda firma staje przed pytaniem, komu zlecić prowadzenie fanpage na facebooku. Z jednej strony może to być ktoś ze struktury firmy. Najczęściej to zadanie przypada działowi marketingu. Nierzadko prowadzenie strony na facebooku powierza się osobie mniej kompetentnej – może to być na przykład pracownik sklepu, albo po prostu osoba siedząca na recepcji. Takie nierozważne delegowanie zadań może być na dłuższą metę bardzo niekorzystne dla firmy. Najlepiej zlecić to agencji zewnętrznej, która doskonale na tym się zna oraz posiada odpowiednie narzędzia do realizacji promocji na tej platformie,

Ile kosztuje obsługa Fanpage przez agencję zewnętrzną?

W zależności od tego, jakiej agencji zleci się prowadzenie fanpage oferta może opiewać na wyższą lub niższą kwotę. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, jak duże doświadczenie ma dana firma oraz jaką renomę ma ona w branży. Niekiedy PR w sieci prowadzą mniejsze, a nawet jednoosobowe przedsiębiorstwa. Jeśli nie mamy zbyt dużych funduszy, warto zlecić komuś takiemu prowadzenie fanpage Oferta wyceniana jest również wyżej jeśli na przykład nie ma się swojej bazy zdjęć i trzeba korzystać ze stocków zdjęciowych. Wówczas dana agencja refakturuje nas również za zakup fotografii. Nie są to duże koszty, jednak muszą być one płacone co miesiąc, co również podnosi koszty współpracy.