Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto inwestować w skrzyniopalety plastikowe?

Jeszcze do niedawna drewniane skrzyniopalety były bardzo popularne w handlu. Dziś ich miejsce coraz częściej zastępują skrzyniopalety plastikowe. Czy warto w nie inwestować?

Wygoda i mobilność

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Dla przedsiębiorcy każda zniszczona paleta jest dodatkowym kosztem, który może bardzo poważnie zwiększyć koszt prowadzenia działalności. Drewniane palety może mają niższą cenę zakupu, ale trzeba pamiętać, że dużo szybciej wymagają napraw i konserwacji.

Trzeba również pamiętać, że skrzyniopalety plastikowe są lekkie i wygodne. Producent skrzyniopalet zadbał, by idealnie się komponowały, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo miejsca w czasie transportu, który staje się bardziej wydajny.

Producent skrzyniopalet zadbał również, by były łatwiejsze do przenoszenia. Palety nie odpryskują, jednocześnie nie zawierają gwoździ i idealnie do siebie pasują dzięki czemu układanie ich w stosy nie jest żadnym problemem, co jest ważne w czasie transportu i przechowywania.

Czystość – jest ważna

Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są bardzo wygodne ze względu na możliwość utrzymania ich w czystości. Środki chemiczne, woda czy para nie są problemem. Skrzyniopalety plastikowe są odporne na ich działanie.

Utrzymanie czystości w środkach transportu jest niezmiernie ważne. Przewożąc warzywa, owoce, pieczywo czy mięso nie można pozwolić sobie na zaniedbanie środków higieny. Drewniane skrzyniopalety nie są tak odporne na działanie wody oraz środków chemicznych. W transporterach, które nie są idealnie, czyste istnieje możliwość rozwoju bakterii, grzybów czy pleśni, co miałoby katastrofalne skutki.

Rozwiązanie ekologiczne

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do rozwiązań, które są ekologiczne. Nie tylko biznes ma znaczenie. Zaczynamy zwracać uwagę na naszą planetę, o którą również należy dbać. Producent skrzyniopalet zadbał, by skrzyniopalety powstały z materiałów, które w całości pochodzą z recyclingu.

Czas życia skrzyniopalety z tworzywa sztucznego to nawet 10 lat. Warto również pamiętać, że gdy paleta ulegnie zniszczeniu istnieje szansa na powtórne jej wykorzystanie. Jest to rozwiązanie nie tylko przyjazne środowisku, ale również opłacalne dla przedsiębiorców, dla których duże znaczenie ma funkcjonalność rozwiązań oraz niskie koszty ich użytkowania.