Skip to content Skip to footer

Jakie zioła peruwiańskie są wyjątkowo skuteczne?

Obecnie chyba każdy sklep z ziołami w swoim asortymencie posiada zioła peruwiańskie. Są wyjątkowo modne i znane przez każdego, kto interesuje się naturalnymi metodami leczenia. Zioła można stosować bezpiecznie, a przy tym wykazują się one wysoką skutecznością działania przy leczeniu różnorodnych schorzeń.

Zioła peruwiańskie oraz ich właściwości

Peruwiańskie zioła to wiele gatunków i odmian, spośród których każde wykazuje inne działanie. Można wybierać zarówno gotowe mieszanki, jak i konkretne zioła, dedykowane dla określonych przypadłości.

– Uncaria – w Polsce roślina znana jest jako Koci Pazur. Wiele mówi się o jej właściwościach leczniczych, w szczególności o wspomaganiu walki z nowotworami. Środek można stosować także przy bólach stawów, ogólnego osłabienia, zaburzeniach jelitowo – żołądkowych.

– Manayupa – roślina dobroczynnie wpływa na funkcjonowanie układu krwionośnego, uszczelniając ścianki naczyń i pomagając w walce z żylakami. Dodatkowo zioło wykazuje działanie przeciwzapalne i rozkurczowe.

– Maca Peruwiańska – jest to zioło stosowane w celu wspomagania regeneracji organizmu, które dodaje energii witalnej i poprawia ogólne samopoczucie. Dodatkowo Maca ma silne działanie stymulujące działanie układu odpornościowego.

– Chanca Piedra – określana jest także jako „niszczyciel kamieni” w układzie moczowym. Zioło oczyszcza układ moczowy i skutecznie pomaga rozbijać kamienie nerkowe.

– Flor de Arena – zioło wykorzystuje się w terapii przeciwzapalnej, antybakteryjnej i antywirusowej. Wspomaga leczenie wielu chorób, usuwa z krwi kwas moczowy i działa kojąco na układ nerwowy.

Jak dobrać odpowiednie zioła?

Peruwiańskie zioła są bezpieczne w stosowaniu, dlatego mogą stanowić suplement, który warto przyjmować w celu ogólnej poprawy samopoczucia i stanu zdrowia. Każdy sklep z ziołami powinien oferować w sprzedaży zioła z Peru. Są one ostatnimi czasy wyjątkowo popularne, co wynika z ich wysokiej skuteczności. Warto dobierać zioła względem ich zastosowania – można stosować określone gatunki lub mieszanki, w zależności od dolegliwości, które chcemy złagodzić. Oczywiście warto pamiętać, że terapia ziołami ma działanie jedynie wspomagające leczenie, nie może więc całkowicie zastępować terapii. W niektórych przypadkach zastosowanie ziół peruwiańskich warto skonsultować z lekarzem – mogą one bowiem wchodzić w interakcję z przyjmowanymi lekami.