Skip to content Skip to footer

Jakie wybrać pierogarki do restauracji?

Aby restauracja sprawnie funkcjonowała warto zadbać nie tylko o doświadczony personel, ale również o kompletne wyposażenie gastronomiczne. Bez porządnego sprzętu niestety żaden lokal nie może sprawnie działać i serwować pysznych dań. W Polsce jedną z najpopularniejszych potraw są pierogi, dlatego też w pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za profesjonalnymi pierogarkami.

Na jaki sprzęt postawić?

Nowoczesne pierogarki wykonane są w 100% z materiałów, które są odpowiednie do produkcji spożywczej. Najczęściej zetknąć można się z maszynami wykonanymi ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Dużym atutem wymienionego materiału jest nie tylko wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale również łatwość w utrzymaniu czystości. Warunki higieniczne w lokalach gastronomicznych odgrywają bardzo ważną rolę.

Z praktycznego punktu widzenia najlepiej postawić na pierogarki, które posiadają szerokie możliwości jeżeli chodzi o regulację. W dzisiejszych czasach standardem jest nie tylko regulacja grubości ciasta, ale również regulacja szybkości podawania farszu.

Maszyny do pierogów spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy zapewnią odpowiednią wydajność. W zwykłych restauracjach, jadłodajniach i niewielkich przedsiębiorstwach produkcyjnych w zupełności wystarczą pierogarki o wydajności około 100 pierogów na minutę.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pierogarki?

Nowoczesne pierogarki bardzo często wyposażone są w wymienne przystawki, dzięki którym można przygotować pierogi o nietypowych kształtach. Najbezpieczniejszym wyborem jest certyfikowany sprzęt CE, który nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Renomowani producenci na oryginalne pierogarki oferują 24 miesięczną gwarancję.

Uważać należy z kolei na tanie chińskie pierogarki, których pełno jest na aukcjach internetowych. Przy tego typu sprzęcie mogą niestety pojawić się mniejsze lub większe problemu z serwisowaniem.

Jeżeli chodzi o wydajność urządzenia to podawana jest ona w kg/h albo sztukach/h, dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku maszyny. Ogromną rolę odgrywa również nominalna moc urządzenia do produkcji pierogów. Restauracje o niewielkiej powierzchni powinny zwrócić uwagę również na rozmiar pierogarki.

Pierogarki dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.