Skip to content Skip to footer

Jak zorganizować urodziny dla dzieci – krok po kroku

Dzieci są prawdziwą radością w domu. Ich śmiech, płacz, krzyk – wszystko to wprowadza do czterech ścian prawdziwe życie. Nic więc dziwnego, że wiele rodziców szaleje wprost na punkcie swoich milusińskich i robi wszystko, aby na ich buziach jak najczęściej gościł uśmiech. Jedną z okazji do sprawienia przyjemności swoim maluchom są ich urodzinki.

Jak zorganizować imprezę urodzinową dla malucha?

Świętowanie kolejnej rocznicy narodzin potomstwa to dla rodziców wyjątkowa chwila. Mamy zazwyczaj ze wzruszeniem wspominają pierwszy kontakt fizyczny z noworodkiem, rozmyślają nad pierwszymi jakże trudnymi i pięknymi zarazem miesiącami. Organizacja urodzin dla dzieci to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza kiedy lista bliskich osób, które chcą celebrować z nami te chwilę, jest naprawdę długa. Przygotowując urodziny dla dzieci, pierwsze co należy zrobić to spisać właśnie osoby, które będą zaproszone na imprezę. Goście powinni zostać odpowiednio wcześniej poinformowani o dacie wydarzenia.

Można w tym celu wykonać telefon lub rozesłać zaproszenia drogą mailową czy pocztową. Fajnie jeśli impreza urodzinowa odbywać się będzie dokładnie w rocznicę narodzin naszej pociechy, jednak, jak wiadomo, nie zawsze jest to możliwe. Urodziny najlepiej zorganizować w weekend, ponieważ większość gości prawdopodobnie ma wtedy dzień wolny od pracy. Kolejnym krokiem jest wybór miejsca, gdzie impreza ma się odbyć. Może to być nasz dom, restauracja albo klubik malucha – jeśli na urodzinach pojawić się ma dużo innych dzieci. Nie należy zapomnieć o przygotowaniu menu, dostosowanego do wszystkich gości. Jeśli mamy w grupie wegan czy osoby z jakimiś alergiami pokarmowymi, miło będzie przygotować jakieś przekąski typowo dla nich.

Nietypowe atrakcje na urodziny dla dzieci

Im dzieci starsze, tym lepiej pamiętają swoją imprezę urodzinową. To dlatego z każdym rokiem trudniej jest zorganizować coś naprawdę niezapomnianego. Fajnie na urodziny dla dzieci zaprosić na przykład animatora zabaw czy clowna, który będzie zabawiał młodszych uczestników imprezy. Miłym pomysłem jest również zorganizowanie kącika malowania twarzy czy robienia zwierzątek z balonów. Nieco droższe, ale równie fajne atrakcje, to na przykład wynajem dmuchanego zamku czy zabranie dzieci na salę zabaw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.