Skip to content Skip to footer

Jak wybrać odpowiednią skrzyniopaletę z tworzywa sztucznego?

Skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego to produkt o bardzo wysokich parametrach jakościowych, który z powodzeniem może być wykorzystywany w transporcie różnego rodzaju towarów. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje skrzyniopalet. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Skrzyniopaleta pełna

Wśród różnych rodzajów skrzyniopalet można przede wszystkim wymienić skrzyniopaletę pełną, która inaczej nazywana jest Big-Box. Tego rodzaju skrzyniopalety z tworzywa produkowane są z bardzo solidnych materiałów, które są odporne na różnego rodzaju uderzenia, czy też inne urazy mechaniczne. Oprócz tego można je znaleźć w sprzedaży w dość znormalizowanych rozmiarach. Zazwyczaj jest to 1200×1000 milimetrów lub 1200×800 milimetrów.

Skrzyniopaleta pełna składana

Kolejnym rodzajem skrzyniopalety, na który można się zdecydować w prowadzonym przez siebie przedsiębiorstwie jest skrzyniopaleta z tworzywa sztucznego składana. Tego rodzaju produkty charakteryzują się wyjątkowo wysoką funkcjonalnością, dlatego mogą być wykorzystywane na bardzo szeroką skalę. W tego rodzaju pojemnikach znajdują się specjalne klapy, które ułatwiają zarówno ich załadunek, jak i rozładunek. Jest to niezwykle korzystna opcja podczas transportu.

Skrzyniopaleta szczelinowa

Skrzyniopalety z tworzyw sztucznych mogą również występować w postaci szczelinowej, co także sprawdzi się w bardzo wielu przedsiębiorstwach zajmujących się transportem. Tego rodzaju produkty wyposażone są w ażurowe ścianki, które zapewniają odpowiedni poziom cyrkulacji powietrza, co jest niezwykle istotne dla wielu transportowanych produktów. Skrzyniopalety z tworzyw sztucznych mają stosunkowo niewielki ciężar, a także są bardzo łatwe w czyszczeniu, co ma spore znaczenie.

Skrzyniopaleta ażurowa składana

Kolejnym rodzajem skrzyniopalety z całą pewnością jest skrzyniopaleta ażurowa składana. Tego rodzaju skrzyniopalety z tworzywa są bardzo wygodne. Dzięki nim można również oszczędzić sporą ilość miejsca podczas transportu, co ma bardzo duże znaczenie. Oprócz tego pojemniki mają ażurowe ścianki, co sprawia, że cyrkulacja powietrza odbywa się w nich na właściwym poziomie. Można je znaleźć w sprzedaży w wersji z pokrywą lub też uchwytem na etykiety.