Skip to content Skip to footer

Jak prawidłowo kupować staniki?

Ponoć 80% Polek nosi niedopasowane biustonosze, które obciążają kręgosłup, powodują bóle szyi, pleców itp. Ważne jest to, aby stanik był dopasowany do rozmiaru i kształtu piersi nie tylko ze względów wizualnych, ale również zdrowotnych. Dzięki temu biust będzie w dobrej kondycji, co wpłynie również pozytywnie na nasze samopoczucie. Jak w takim razie dobrać stanik?

W odpowiednim rozmiarze

Każdy producent bielizny damskiej oferuje biustonosze w wielu rozmiarach i fasonach. Nie jest jednak powiedziane, że jak mamy określony rozmiar w jednym sklepie, w drugim również będą pasowały na nas staniki w tym samym rozmiarze. Producent bielizny damskiej może ustalić swoje wymiar, tak więc zawsze warto mierzyć kilka różnych rozmiarów. Jeżeli chodzi o fason to również nie jest bez znaczenia. W przypadku kobiet posiadających małe piersi problem nie jest duży, bo ich kręgosłup nie jest tak obciążony. Dobrą propozycją są biustonosze bez fiszbinów i usztywnień, które obecnie cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Ekskluzywna bielizna damska miękka jest dostępna nie tylko w sieci, można ją kupić również stacjonarnie w butikach. Jeżeli kobieta ma większy biust potrzebny będzie jej biustonosz o lepszym podtrzymaniu. Dobrze sprawdzą się modele zabudowane oraz balkonetki.

Bez względu na to czy jest to ekskluzywna bielizna czy taka ze zwykłej sieciówki musi być dopasowana do kształtu i wielkości piersi, to nie ulega wątpliwości. Dobrze sprawdzi się róża bielizna, która jest wykonana solidnie z dbałością o każdy szczegół. Róża bielizna dostępna jest w wielu rozmiarach i fasonach, także każda kobieta powinna znaleźć coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Jeżeli wybierasz biustonosz sama bez pomocy profesjonalisty, zwracaj uwagę na fason i rozmiar. Wybieraj spośród tych staników, w których Ci wygodnie i dobrze leżą, nawet jeżeli teoretycznie nie jest to Twój rozmiar. Prawda jest taka, że lepiej mieć jeden dobrze dopasowany stanik, niż trzy kiepskiej jakości, które szybko ulegną zniszczeniu, pamiętaj o tym. Warto zainwestować więcej pieniędzy w bieliznę, co z pewnością zwróci się w postaci pięknie wyeksponowanych piersi i lepszego samopoczucia. Ważny jest obwód pod biustem, jeżeli będzie za duży piersi nie będą prezentować się korzystnie. Kluczowy jest także rozmiar miseczki, który również nie może być za duży czy za mały. Nie warto zwracać uwagę na rozmiar, ale na to, jak piersi układają się po założeniu danego stanika.