Skip to content Skip to footer

Jak obsługiwać wizytówkę Google?

Wizytówka Google pomaga w rozreklamowaniu prowadzonej działalności, a także ułatwia kontakt między przedsiębiorcą a potencjalnym klientem. Daje również możliwość stworzenia swojej marki – poprzez uzyskiwanie pozytywnych opinii w Google.

Wizytówka w Google – co daje?

Prowadzony lokalnie biznes (na przykład warsztat samochodowy lub salon kosmetyczny) są jedyną gwarancją, że klient będzie mógł skontaktować się z firmą. Warto mieć świadomość, że przedsiębiorcy prowadzący działalność w niewielkich miejscowościach mogą zyskać naprawdę wiele, zakładając wizytówkę w Google.

Przy założeniu, że na terenie określonej miejscowości działają trzy salony kosmetyczne i tylko jeden zdecyduje się na rozwiązanie technologiczne, jaki jest wizytówka google – zgarnie wszystkich nowych klientów. Osoby, które dopiero przyjeżdżają do danej miejscowości często poszukują określonych branż za pośrednictwem internetu – bo ciężko wyobrazić sobie, że chodzą i faktycznie szukają danych przedsiębiorstw. Dlatego też firmy, które posiadają wizytówkę Google, niejako same dają sobie szansę na bycie znalezionym.

Jak założyć wizytówkę?

Proces nie jest skomplikowany i może zostać przeprowadzony nawet przez osobę, która zupełnie się na tym nie zna. Wizytówka w Google jest bezpłatna, dopiero dodatkowe usługi – takie jak reklama – oznaczają naliczanie opłat. Aby założyć profil, wystarczy wypełnić dane w dostępnym formularzu.

Google Maps firma może przeprowadzić prostą weryfikację, że wskazany adres jest prawdziwy, dlatego należy zadbać o jego poprawność. Weryfikacja ta oznacza, że być może otrzymamy pocztówkę z kodem – choć nie jest to procedura przeprowadzana każdorazowo.

Teoretycznie każde konto Google może posiadać kilka wizytówek, jednak w praktyce lepiej jest stworzyć na danym adresie tylko jedną. Google Maps firma może bowiem błędnie usunąć część lub nawet wszystkie aktywne wizytówki w ramach danego konta, jeśli jest ich więcej niż jedna.

Wypełnienie podstawowych danych – jak zrobić to dobrze?

Wydawać by się mogło, że tak podstawowa kwestia jak wypełnianie danych w Google nie jest skomplikowana, jednak zdarzają się pomyłki. Podczas wpisywania adresu, należy kilkukrotnie upewnić się, że jest on poprawny, bez literówek i w odpowiednim miejscu na mapie. W ten sposób wynik będzie wyświetlał się osobom mieszkającym w okolicy.

Dodatkowo, dane kontaktowe również powinny być prawidłowe – to jedyny sposób, aby umożliwić wygodną formę komunikacji z klientem.