Skip to content Skip to footer

Jak dopasować pościel do swojej sypialni?

Wygodne łóżko i przytulnie urządzona sypialnia to czasami klucz do sukcesu jeśli zależy nam na wyspaniu się i dobrym rozpoczęciu dnia. Odpowiednio dobrane dodatki sprawiają, że przestrzeń staje się przytulna oraz przyjemna. Sklep z pościelami przychodzi z pomocą jeśli zostajemy postawieni przed wyborem wzoru poszewki.

Jakie wzory poszewek oferują sklepy z pościelą?

Na rynku występuje wiele fasonów oraz wzorów pościeli. Tak naprawdę, jakikolwiek wzór sobie nie wymarzymy – jesteśmy w stanie go znaleźć. Jeśli nie ma konkretnego wzoru w ofercie dostępnych poszewek, Sklep z pościelą jest w stanie przygotować wymarzony nadruk. Dzięki temu zyskujemy piękną, spersonalizowaną pościel do naszej sypialni.

Obecnie bardzo modne stały się roślinne motywy obecne na pościeli. Królującym kwiatem drukowanym na pościel jest monstera o rozłożystych liściach. Posiadając piękne poszewki, dodatkowo wpasowujące się w obecne trendy, nie musimy nakładać kapy na łóżko podczas jego ścielenia – sama poszewka jest już ozdobą.

Co więcej, bardzo często można dostrzec geometryczne wzory naszyte na poszewki. To kolejny trend jaki oferuje sklep z pościelami. Czasami jest to jeden motyw, przykładowo prostokątów o różnych rozmiarach, a innym razem są to różne figury, które stapiają się w jedną formę. Obie wersje są naprawdę spektakularne.

Jak dopasować odpowiednią kołdrę?

Oprócz poszewek, udając się do sklepu z pościelami, jesteśmy w stanie dopasować odpowiednią kołdrę pod swoje preferencje i sen.

Istnieją standardowe kołdry wypełniane pierzem lub kołdry wełniane. Takie można podzielić dodatkowo na kołdry letnie oraz zimowe – odpowiednio lżejsze bądź cięższe. Można otrzymać również kołdry, które podzielone są na dwie części z możliwością złączenia ich. To znaczy, wybierając jedną część może posłużyć nam ona jako kołdra letnia, natomiast doczepiając drugą część, otrzymujemy kołdrę zimową, która jest odpowiednio cieplejsza.

Na rynku dostępne są również specjalne kołdry obciążeniowe, które mają pomóc zapaść w sen nawet osobom cierpiącym na zaburzenia zasypiania. Sklep z pościelą musi pobrać pomiary od klienta, by następnie móc dopasować kołdrę obciążeniową odpowiednio pod jego wagę. Warto wiedzieć, iż kołdra obciążeniowa oprócz tego, że pomaga szybciej zasnąć, to spanie pod nią poprawia koncentrację i redukuje stres.