Skip to content Skip to footer

Ile kosztuje postawienie domku na działce?

Wiele osób zastanawia się nad postawieniem rekreacyjnego domku na swojej działce. Takie miejsce jest idealne dla weekendowe wypady a nawet świetnie się sprawdzi na całe wakacje. Jaki jest koszt postawienia takiego domku? Na o warto zwrócić uwagę decydując się na gotowy model?

1. Formalności

Domki na dziełkę nie wymagają załatwiania tylu formalności co na przykład budowa tradycyjnego domu. Jednak i tu są pewne obostrzenia. Dotyczy to przede wszystkim domków, które powstają na rekreacyjnych ogródkach działkowych. By w takim miejscu postawić domek murowany należy uzyskać zgodę od odpowiedniego urzędu. Bardzo ważne jest także podłączenie wszelkich mediów.

2. Typowy domek letniskowy

Niektórzy z nas decydują się typowe domki letniskowe, do których nie wymagana jest murowana podstawa. Te domki letniskowe można kupić nawet gotowe. Niektóre sklepy oferują także bezpłatny dowóz na miejsce gotowego, już złożonego domku letniskowego. Te domki jednak są sezonowe. To znaczy nie powinno się w nich mieszkać np. w okresie letnim. Ich standard jest również podstawowy. Takie miejsce jest idealny, by napić się kawy z rodziną w ciepłym, letnim dniu oraz traktuje się je często jak składziki – można w nich przechowywać sprzęt i meble, które znajdują się na naszej działce.

3. Koszty

Domki na dziełkę można kupić już od 1500 zł. Ich ceny osiągają nawet 10000 lub 15000 zł. Wszystko zależy od rozmiaru, materiału, z którego są wykonane, zastosowanych w nich rozwiązań. Najczęściej klienci decydują się jednak do domki w cenie kilku tysięcy złotych. Bardzo popularna jest klasyczna bryła, która sprawdzi się w każdym otoczeniu. Klienci zwracają szczególną uwagę na wyposażenie. W tzw. strefie dziennej znajduje się kuchnia (wraz z jej podstawowym wyposażeniem) oraz pokój służący do wypoczynku. Niektóre (droższe domki) posiadają także klimatyczne kominki oraz komfortowe łazienki. Ciekawym rozwiązaniem jest również taras – wielu klientów chce, by taras był miejscem na którym będą spotykać się ze znajomymi i przyjaciółmi przy grillu i wspólnym biesiadowaniu. Taki domek to zdecydowanie świetny wybór, który sprawdzi się na lata – bez względu na to, gdzie i w jakim otoczeniu zostanie przez nas umiejscowiony.

Domki na działkę dostępne są w ofercie Megiw