Skip to content Skip to footer

Hurtownia kartonów, a rozwój e-commerce

E-commerce, czyli sektor rynku odpowiedzialny za ogół sprzedaży internetowej, rokrocznie dynamicznie się rozwija. Nawet pandemia koronawirusa, która wiele biznesów skazała na plajtę, handlowi w sieci dodała jedynie skrzydeł. Polacy zamawiają coraz więcej paczek, kurierzy mają ręce pełne roboty, a każda hurtownia kartonów pracuje na wzmożonych obrotach.

Znaczenie opakowania w e-commerce

Każdej nocy miliony paczek suną po taśmach sorterów na magazynach największych przewoźników kurierskich, by już następnego poranka wyruszyć w dalszą drogę do odbiorcy. Każda z nich musi być w pewien sposób zabezpieczona, najczęściej pudełkiem z grubej tektury. Sprzedawcy internetowi doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak długa i często ciężka przeprawa czeka ich towar nim dotrze do klienta, dlatego kluczową sprawą jest, aby dostarczająca kartony hurtownia mogła zagwarantować jakość i wytrzymałość opakowań. Wszakże od tak zdawałoby się prozaicznej rzeczy, jak kawałek tektury, zależy często bezpieczeństwo towaru o bardzo wysokiej wartości finansowej, a czasem i sentymentalnej

Jak cię widzą, tak cię piszą

Rozwój sprzedaży internetowej wiąże się oczywiście także ze wzmożoną konkurencją na tymże rynku. Nie dziwi zatem fakt, że sprzedawcy walczą ze sobą na wielu polach, a jednym z nich jest estetyka opakowania. Niejedna produkującą kartony hurtownia co dniach dostaje dziesiątki zapytań od potencjalnych klientów zainteresowanych personalizacją paczek, czy nietypowym kształtem lub kolorem. Opakowanie nie jest już jedynie zabezpieczeniem towaru, ale jednocześnie pełni funkcję nośnika marketingowego. Im ciekawsze, bardziej gustowne paczki zaproponuje sprzedawcy Hurtownia kartonów, tym większe prawdopodobieństwo, że klient detaliczny wróci do sklepu.

Dobre opakowanie łączy w sobie wytrzymałość i estetykę wykonania, zapewnia bezpieczną podróż towaru, a u jej zwieńczenia cieszy oczy klienta, jeszcze nim pozna jego zawartość. Każda hurtownia kartonów ma zatem trudne zadanie, by sprostać tymże wymaganiom.