Skip to content Skip to footer

Historia i zastosowanie kubków papierowych

Kawa jest ulubionym napojem wielu ludzi, którzy bardzo cenią sobie jej niepowtarzalny smak i aromat. Chwile, spędzone z filiżanką parującego, pachnącego napoju, stanowią dla nich miłą chwilę luksusu w ciągu zabieganego dnia pracy. Pomagają uspokoić się, zrelaksować i nabrać dystansu do codziennych problemów. Nie zawsze jednak jest czas i możliwość, by posiedzieć w kawiarni. Sytuację ratują kubki papierowe do kawy, dzięki którym ten napój można pić wszędzie.

Kubek do kawy i jego historia

Historia współczesnego papierowego kubka do picia rozpoczęła się w 1907 roku, kiedy to zainteresował się nim Lawrence Luellen. To właśnie on opracował automat do wody z jednorazowymi kubkami. Jemu też zawdzięczamy początki edukacji ówczesnego społeczeństwa, na temat korzyści zdrowotnych, płynących z używania jednorazowych kubków do picia. W 1912 roku powstały pierwsze półautomatyczne maszyny do ich produkcji, a niedługo po tym kubki takie stały się standardowym elementem wyposażenia w pociągach. W zamyśle twórcy, kubek miał być przeznaczony do picia wody. I tak się stało. Zapotrzebowanie na kubki ciągle rosło, tym bardziej, że pojawiały się różne choroby i epidemie, np. epidemia grypy po pierwszej wojnie światowej.W ciągu kolejnych lat wciąż udoskonalano kubki papierowe Luellena, co doprowadziło do powstania wersji, z której korzystamy obecnie.

Kubki papierowe do kawy – wygodne rozwiązanie

Obecnie jednorazowe kubki papierowe są bardzo popularne. Spotkać je można w wielu miejscach, między innymi w kawiarniach, sieciach fast-food czy na stacjach benzynowych. Doskonale sprawdzają się także podczas imprez okolicznościowych, pikników, bankietów, czy spotkań prywatnych z dużą grupą przyjaciół lub liczną rodziną.W sytuacji, kiedy zapraszamy większą ilość osób, na przykład na imprezę na świeżym powietrzu, potrzebować będziemy wiele naczyń, a raczej nikt nie dysponuje w domu tak dużą ich liczbą. W takim wypadku kubki papierowe do kawy i tekturowe talerzyki są niezastąpione. Tym bardziej, że teraz dostępne są w różnych wzorach oraz szerokiej gamie kolorystycznej.

Kubki do kawy na wynos

Kawiarnie i restauracje to miejsca, w których bardzo dba się o klientów. Wiele osób lubi posiedzieć w kawiarence przy małej czarnej, ale są i tacy, którzy chcieliby zabrać swoją kawę i wypić ją w parku lub w innym miejscu. Właściciele lokali, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wprowadzili kubki do kawy na wynos. To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza gdy są to kubki papierowe do kawy z przykrywką, dzięki której napój się nie wyleje i nie poparzy kawosza.