Skip to content Skip to footer

Eleganckie drzwi do biura – jak je wybrać?

Wbrew pozorom taki detal jak odpowiednie wybranie drzwi biura nie jest bez znaczenia. Należy pamiętać, że czasem nawet najdrobniejsze szczegóły mocno wpływają na to, w jaki sposób postrzegana jest dana firma. Dobrze dobrane, eleganckie drzwi mogą pomóc uzyskać znacznie lepsze pierwsze wrażenie – a to już połowa sukcesu!

Drzwi do biura – czym kierować się przy wyborze?

Wybierając drzwi do biura powinno kierować się przede wszystkim kilkoma prostymi zasadami, które wypróbowane zostały już w wielu miejscach. Po pierwsze drzwi takie powinny dobrze wyglądać. Klienci bardzo często opierają się na pierwszym wrażeniu. Nienagannie urządzona przestrzeń biura sprawia, że chętniej zdecydują się na ofertę, nawet kiedy nie jest ona najbardziej konkurencyjna.

Po drugie drzwi takie powinny być jak najbardziej wygodne. Drzwi przesuwne szklane sprawdzają się z tego powodu doskonale. Należy pamiętać, że pracownicy rzadko siedzą na jednym miejscu i często poruszają się pomiędzy pomieszczeniami biurowymi. Drzwi nie powinny więc być dla nich dużą przeszkodą.

Szklane drzwi do biura – jak je wybrać?

Warto kierować się jeszcze jedną zasadą przy wyborze drzwi do biura. Drzwi przesuwne szklane sprawdzają się również z tego powodu, że pozwalają bardzo dyskretnie kontrolować pracę zatrudnionych osób. Dzięki temu pracownicy nie mają wrażenia, że kierownik ciągle patrzy im na ręce, co w praktyce znacznie zwiększa wydajność pracy.

Należy postawić też na jakość. Dobrze jest nie zapominać, że tylko drzwi wysokie jakości zachowają swoje pozytywne cechy na długo. Jest to istotne zwłaszcza w kontekście tego, że w przestrzeniach biurowych drzwi eksploatowane są dość intensywnie, a zatem tylko wysoka jakość sprawia, że z czasem nie tracą na użyteczności.

Szklane drzwi w niewielkich przestrzeniach

Drzwi przesuwne szklane sprawdzają się doskonale zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Po pierwsze nie ma konieczności pozostawiania dodatkowej przestrzeni na poruszające się skrzydło drzwi.

Oprócz tego zastosowanie szklanych drzwi znacznie zwiększa optycznie przestrzeń, w której pracują ludzie. Doświadczenie pokazuje, że praca w małych pomieszczeniach bardzo często jest przytłaczająca i negatywnie wpływ na samopoczucie, a zatem również na wydajność zatrudnionych osób. Szklane drzwi pozwalają w dużej mierze zmniejszyć ten negatywny wpływ.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.