Skip to content Skip to footer

Domy opieki seniora w Warszawie

Społeczeństwo polskie starzeje się dość szybko i brakuje miejsc w państwowych placówkach opiekuńczych. Powstaje jednak coraz więcej prywatnych ośrodków, w których mogą przebywać schorowane osoby starsze lub młode osoby, które samodzielnie nie mogą funkcjonować. Jak znaleźć dom seniora Warszawa?

Domy opieki mazowieckie

Województwo mazowieckie jest największym w kraju z tego też względu na terenie Warszawy i okolic można znaleźć wiele domów opieki. Jest dom opieki dla chorych na alzheimera, dom seniora Warszawa, czy dom opieki dla wszystkich bez względu na chorobę, czy wiek. W większości przypadków są to prywatne ośrodki, w których można liczyć na różne udogodnienia.

Domy opieki mazowieckie świadczą usługi dla osób starszych, które są niepełnosprawne ruchowo lub umysłowo. Mogą tam znaleźć miejsce osoby młode, które samodzielnie nie są przystosowane do życia, a także starsze samotne osoby, które pragną towarzystwa i opieki. W takich miejscach panuje przyjemna i przyjazna atmosfera, a każdy z gości ma zapewnione najlepsze warunki.

Dom opieki dla chorych na alzheimera

Alzheimer jest straszną chorobą, która uniemożliwia samodzielnie funkcjonowanie. Osoba zapomina, jak się nazywa, nie wie, gdzie się znajduje i gdzie mieszka. Oczywiście taki stan nie trwa przez cały czas, jednak jest to bardzo niebezpieczne i osoby z demencją wymagają stałej opieki.

Jeśli rodzina nie ma możliwości mieszkania z taką osobą ani zapewnienia jej opieki pielęgniarki przed całą dobę, to najlepszym rozwiązaniem jest Dom opieki dla chorych na alzheimera. W takim ośrodku pracują doświadczeni lekarze, fizjoterapeuci i pielęgniarki. Oprócz opieki zapewniona jest rehabilitacja, której celem jest ćwiczenie pamięci i zapobieganie rozwojowi choroby.

Czym się kierować wybierając dom seniora Warszawa?

W samej Warszawie i okolicach jest bardzo wiele ośrodków dla seniorów. Różnią się one nie tylko ceną, ale także rodzajem usług czy standardem w samej placówce. Miejsce w takim ośrodku można znaleźć już za około 3500 złotych, a także za 8000 złotych. Różnica może wynikać między innymi z ilości zabiegów czy dostępności lekarzy specjalistów.

Najważniejsze jest to, aby dopasować zakres podstawowych usług do potrzeb osoby, która będzie w ośrodku przebywać. Warto także zwrócić uwagę na to, czy można dokupić jakieś zabiegi. Dobrze jest, aby dom opieki być umiejscowiony w cichej i spokojnej okolicy, a wokół budynku było zielono.