Skip to content Skip to footer

Dobra maszyna do sorbetów. Co wybrać?

Uwielbiasz sorbety? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w maszynkę, z którą można łatwo i szybko przygotowywać je we własnym domu!

Sorbet to rodzaj mrożonego deseru, który powstaje z owoców z dodatkiem cukru lub innych słodzików albo bez nich, gdy ma być dietetyczny. Stanowi świetną alternatywę dla lodów – jest mniej kaloryczny, a także jest świetnym wyborem dla tych osób, które rezygnują w swojej diecie z jajek i mleka.

Przygotowanie sorbetu w domowym zaciszu jest bardzo proste – do tego celu może posłużyć nam specjalna maszynka do sorbetów. Takie urządzenie do sorbetów gwarantuje doskonałe efekty w mig!

Jakie maszyny do sorbetów znajdziemy w sprzedaży?

Aktualnie sklepy mogą zaoferować nam urządzenia w dwóch kategoriach – to profesjonalna maszyna do sorbetów oraz domowe urządzenie do sorbetów. Co sprawdzi się lepiej?

Gdy zamierzamy szykować sorbety w domu, domowa maszynka do sorbetów będzie najlepszym zakupem. Możemy dostać ją w cenie od około 80 do 200 złotych. Urządzenie to może pomóc nam nie tylko w przyszykowaniu sorbetów, ale także innych typów deserów, na przykład lodów.

Profesjonalna maszyna do sorbetów to urządzenie, które kosztuje już znacznie więcej. Posiada większą moc, większy pojemnik na produkt, a także wbudowaną funkcję chłodzenia oraz mieszadła dla utrzymania stałej konsystencji produktu. Za taki sprzęt zapłacimy najczęściej około 4500 złotych do nawet 7000 złotych.

Domowa maszynka do sorbetów – co kupić?

Jeśli chcemy przygotowywać pyszne sorbety w warunkach domowych, wówczas niedroga maszynka do sorbetów będzie najlepszym zakupem. Urządzenie to posiada funkcję rozdrabniania zamrożonych wcześniej owoców i nadaje im odpowiednią konsystencję. Wystarczy tylko umieścić w nim owoce, aby od razu otrzymać pyszny sorbet. Można następnie doprawić go cukrem i dołożyć inne dodatki, na przykład:

– syrop
– likier
– świeże owoce
– wiórki kokosowe
– wiórki czekolady
– miętę

Przy zakupie tego typu urządzenia zwróćmy uwagę na jego moc – najlepiej, aby posiadało ono moc 150-200 W, aby szybko i skutecznie poradzić sobie z mrożonymi owocami. Dobra maszyna do sorbetów powinna być także łatwa w czyszczeniu – jej elementy powinny być łatwe w rozłożeniu i wyczyszczeniu. Dla większego bezpieczeństwa i komfortu pracy urządzenie do sorbetów powinno posiadać także gumowane, antypoślizgowe nóżki.

Z dostępnymi modelami maszyn do sorbetów można zapoznać się już teraz on-line na stronach ich producentów oraz sprzedających. Swoje zamówienie na sprzęt tego typu możemy także złożyć całkowicie on-line – bez potrzeby wychodzenia z domu!