Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zdecydować się na wysłanie palet kurierem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się wysyłka palety kurierem. Jakie są zdecydowanie największe zalety wspomnianego rozwiązania?

Bezpieczeństwo

Przesyłki paletowe kurierem są przede wszystkim bardzo bezpieczną opcją. Należy mieć świadomość, że system transportu palet znacznie różni się od paczek kurierskich. Warto wiedzieć, że nie występuje w tym przypadku automatyczne sortowanie. Trzeba także zaznaczyć, że palety nie będą uderzały o siebie. Nie spadną również z większej wysokości.

Godny uwagi jest również fakt, że tanie przesyłki paletowe są tak dobrze zapakowane, że towar nie będzie wystawał poza obrys wspomnianej palety. Paleta, na której będzie stał dany towar jest do tego doskonale przystosowana. Nie wszyscy mają również świadomość, że tanie przesyłki paletowe nie są piętrowane. Jedna paleta jest ustawiana na drugą tylko w bardzo rzadkich sytuacjach.

Paleta kurierem to zdecydowanie większa pewność dostawy

Jak wiadomo palet zawsze będzie mniej w systemie logistycznym niż paczek. Oznacza to tym samym, że wysyłka palety będzie znacznie bardziej pewna. Koniecznie jest przede wszystkim korzystanie z usług pewnego kuriera, który będzie charakteryzował się bardzo rozwiniętą siecią obsługi przesyłek paletowych.

Zalecane jest kierowanie się przy wyborze firmy jakością obsługi, a nie ceną. Należy również sprawdzić wcześniej czy wybrany kurier będzie w stanie bez żadnego problemu zrealizować transport.

Brak ograniczeń

Przedsiębiorstwa, które podejmą decyzje o wybraniu standardowej palety będą miały do dyspozycji powierzchnię o wymiarach 120 x 80 cm, a także 180 cm wysokości. W tak dużej przestrzeni możliwe jest umieszczenie stosunkowo dużej liczby paczek. Ponadto warto wspomnieć, że wysyłając towar na palecie nie trzeba go pakować w oddzielne pudełka.

Najbardziej istotne jest oczywiście bezpieczeństwo wysyłanego towaru. Należy zatem zadbać, aby nic nie zostało uszkodzone w trakcie transportu. Godny zatem uwagi jest fakt, aby wszystko co jest umieszczone na palecie było zabezpieczone streczem z zewnątrz. Nie jest rekomendowane kierowanie się tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie stosunek ceny do jakości.