Skip to content Skip to footer

Cechy opisu produktu

Opis produktu to tekst zawierający informacje o danym produkcie, który ma za zadanie zachęcić użytkowników do kupienia towarów, jakie mamy do zaoferowania. Aby opis produktu był naprawdę dobry i spełniał swoją funkcję musi mieć kilka podstawowych cech działających na wyobraźnię i inne zmysły oraz emocje klienta.

Informacje zawarte w opisie produktów

Każdy produkt, jaki chcemy sprzedać musi mieć opis, w którym zamieszczone są najważniejsze informacje. Tworzenie opisów produktów polega na zawarciu w tekście parametrów towaru, jego marki, koloru oraz w niektórych przypadkach wymiary przedmiotu. Informacje muszą być autentyczne aby klient wiedział co dokładnie kupuje. Opisy produktów powinny zawierać rzeczywiste zdjęcia przedmiotu z różnych perspektyw.

Język oraz słowa

Tworzenie opisów na strony to ciężka praca, ponieważ opis ten misi trafić do jak największej liczby klientów. Opisy produktów napisane muszą być w zrozumiałym oraz prostym języku. Najlepiej unikać oklepanych zwrotów, które zachwalają dany przedmiot i zastąpić je opisem konkretnych korzyści, jakie zagwarantuje nam towar jeśli go kupimy.

Określenie grypy odbiorców

Tworząc opisy produktów trzeba określić grupę docelowych odbiorców. Należy jasno zawrzeć informacje w tekście, do jakich klientów skierowany jest towar. Jeśli chcemy trafić w gusta i potrzeby większej liczby odbiorców możemy przeprowadzić badanie wśród ludzi, które pomoże określić nam wiek, potrzeby oraz zainteresowania klientów. Informacje te pomogą stworzyć opis produktu dla konkretnej grupy klientów.

Wpłyń na zmysły

Tworzenie opisów produktów skupić powinno się na pobudzeniu wyobraźni oraz zmysłów klienta. Zastosowane muszą być przymiotniki, które trafią do zmysłów wzroku, dotyku, smaku, węchu oraz słuchu i pobudzą wyobraźnię, która stworzy klientom realny obraz sprzedawanego towaru. Należy pamiętać aby opis był zgodny z prawdą oraz ukazywał produkt w superlatywach.

Pozycjonowanie strony

Tworzenie opisów na strony opiera się na kilku zasadach, dzięki którym pozycja strony w wynikach wyszukiwania będzie wyższa a co za tym idzie nasze zarobki wzrosną.

Aby ożywić opisy produktów można wpleść w ich treść prawdziwe historie lub opowiastki np. o tym jak powstał produkt. Historię te, zachęca klientów do przeczytania opisu, a także do zakupu artykułów, jakie sprzedajemy.