Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto odwiedzać second handy?

Moda to ważny element w życiu wielu ludzi. Zwłaszcza panie czują wielką pasję do pięknych strojów. Niestety, w dzisiejszych czasach obserwuje się bardzo duży konsumpcjonizm, który napędza jeszcze bardziej sektor produkcji ubrań. Tymczasem, niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wiele szkody wyrządza to dla naszej planety.

Skutki nadmiernej produkcji odzieży

Jednym z poważniejszych zagrożeń nadmiernej produkcji ciuchów jest to, że na naszej planecie wkrótce zabraknąć może wody. Do procesu wytwarzania tkanin i odzieży, wykorzystuje się setki tysięcy hektolitrów wody. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nierzadko ta odzież używana jest tylko przez jeden sezon. Ba! Niektórzy wkładają ubrania tylko kilka razy, a potem ląduje ono w koszu dla PCK.

Co można zrobić dla naszej planety?

To co, można zrobić, aby zmniejszyć machinę napędzającą produkcję ubrań jest inwestowanie w ciuchy wysokiej jakości. Najlepiej, jeśli będą one wykonane z naturalnych, dobrych materiałów takich jak len czy wiskoza. Nie da się ukryć, że najlepiej jest kupować rzeczy u lokalnych firm, które szyją na zamówienie. Świetnym sposobem są tutaj również sklepy prowadzące sprzedaż odzieży używanej. Pułapką konsumpcjonizmu jest to, że kilka razy w roku zmienia się moda. Kobiety, które stawiają na klasyczne modele ubrań, nie podążają za trendami, znacznie łatwiej opanowują żądzę posiadania coraz większej garderoby.

Dlaczego warto odwiedzać second-handy?

Wiele osób kojarzy lumpeksy z brzydkimi, znoszonymi ciuchami, których nikt nie chce już na siebie włożyć. Tymczasem odzież używana. którą można znaleźć w ciuchlandach jest niekiedy zupełnie nowa. Na niejednym wieszaku znaleźć można spodnie czy sukienkę jeszcze z metką. Poza tym, nie da się ukryć, że koszt odzieży używanej jest znacznie niższy niż ceny w popularnych sklepach z nowymi ubraniami. Dodatkową korzyścią z dokonywania zakupów w taniej odzieży jest to, że można nie raz znaleźć tam niesamowite perełki – na przykład końcówki kolekcji, albo nieprodukowane już modele oryginalnych Lewisów czy Wranglerów – a to wszystko za prawdziwy bezcen! Świadomość, że ratuje się przy tym wszystkim naszą planetę powinna być kolejnym bodźcem do odwiedzenia tego typu sklepów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.