Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto korzystać z opakowań jednorazowych?

Wiele lokali gastronomicznych używa w naczyń i opakowań jednorazowych. Są one konieczne przy wydawaniu dań na wynos, ale często też mogą być wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń. Dlaczego warto z nich korzystać?

Mniej zmywania

Naczynia jednorazowe po użyciu po prostu trafiają do śmietnika. Nie ma potrzeby ich zmywać, a to spora oszczędność czasu zwłaszcza w lokalach o bardzo natężonym ruchu. W nich najtrudniej jest zapewnić odpowiednią liczbę czystych naczyń. Obsłudze może pomóc hurtownia opakowań jednorazowych. Warto też pamiętać, że mniej zmywania to mniej zużytego prądu i detergentów. Przy okazji to dużo mniej przepracowanych przez obsługę godzin.

Łatwe magazynowanie

Opakowania jednorazowe nie zajmują zbyt wiele miejsca. Zazwyczaj można je sztaplować i ustawiać jedne na drugich. Są bardzo lekkie, więc bez obaw można ustawiać je nawet na najwyższych regałach w magazynie. Bez trudu można je przenosić z miejsca na miejsce. Jeśli są w oryginalnych, foliowych opakowaniach to nie trzeba też przejmować się tym, że się zabrudzą lub uszkodzą. Dzięki temu są gotowe do użycia i podania ich gościom od razu po rozpakowaniu. Oznacza to dużo mniejszy wkład pracy obsługi lokalu, która może skupić się na przyjmowaniu zamówień i wydawaniu dań.

Niskie ceny

Hurtownia opakowań to miejsce, w którym można kupić naczynia jednorazowe i opakowania w wyjątkowo niskich cenach. Są one kilkukrotnie niższe niż w sklepach detalicznych. W wielu przypadkach im większe opakowanie, tym niższa cena. Po prostu zakupy hurtowe bardziej się opłacają. To ukłon w kierunku wszystkich, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą i muszą pilnować firmowych budżetów. Opakowania jednorazowe nie niszczą się. Nie ma, więc ryzyka, że ktoś przez nieuwagę je zbije i lokal poniesie straty.

Większe możliwości

Żeby móc sprzedawać dania na wynos potrzebne są opakowania jednorazowe. To oczywiste. Naczynia te powinny być higieniczne, dobrze utrzymywać temperaturę dania i być poręczne. Możliwość wydawania dań na wynos jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku okresów nadzwyczajnego funkcjonowania lokalu np. w okresie kwarantanny i izolacji społecznej. Możliwość wydawania dań na wynos jest jedyną szansą na prowadzenie biznesu.