Skip to content Skip to footer

Dla kogo jaki stół do masażu?

Stół do masażu to sprzęt do pracy dla rehabilitantów, masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek. Taki stół musi spełniać odpowiednie wymogi, by cały zabieg przebiegał bez żadnych problemów. Natomiast klient poddawany zabiegowi powinien odczuwać odpowiedni komfort. Dobranie do swoich potrzeb odpowiedniego stołu do masażu to nie lada wyzwanie.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się profesjonalny stół do masażu?

Bardzo ważna jest tutaj funkcjonalność tego typu mebla. Musi mieć on wyprofilowany zagłówek z otworem na twarz. Powinien być zaopatrzony w regulację wysokości całego stołu jak i kąta regulacji pleców osoby leżącej na nim. Dobrze gdy jest wyposażony w podłokietniki i ma pod blatem specjalną półkę na ręczniki.

Stół do masażu powinien mieć stabilną i mocną konstrukcję, być ergonomiczny, najlepiej wyposażony w kółka, które pozwalają nim manewrować. Ten mebel powinien dawać poczucie bezpieczeństwa i komfort osobie masowanej, jak i komfort pracy masażyście.

Idealnie też jest gdy obity jest on grubą gąbką i materiałem, który można z łatwością utrzymać w czystości. Najlepiej eko skórą lub skórą naturalną.

Klasyczne i nowoczesne

Producenci proponują swoim klientom przeróżne propozycje stołów do masażu. Obok tradycyjnych drewnianych czy aluminiowych, spotkać można na rynku stoły pełne elektroniki. Takie nowoczesne stoły są lekkie i łatwe w obsłudze, ponieważ by je podnieść czy obniżyć wystarczy jedno kliknięcie w pilota.

Meble do gabinetów odnowy biologicznej, kosmetycznych czy do fizjoterapeutów są bardzo ładne, funkcjonalne, stabilne i mocne. Pozwalają na komfort pracy masażystom jak i na całkowity relaks ich klientów.

Dla kogo jaki stół?

Przed zakupem stołu do masażu trzeba się porządnie zastanowić jaki egzemplarz będzie najlepiej spełniał nasze potrzeby. Taki stół do masażu kupuje się na lata, a nie na tygodnie czy miesiące. Ważne jest więc czy częściej wyjeżdżamy do swoich klientów, czy masować ich będziemy w gabinecie. Ważne też jest jaki masaż oferujemy swoim klientom, czy tylko masaż czy też całą terapię manualną.

Taki stół powinien być dopasowany również do charakteru danego gabinetu. W gabinetach masażu orientalnego sprawdzą się stoły drewniane. Tam gdzie masuje się sportowców mogą zdać egzamin stoły aluminiowe.

Stoły do masażu dostępne są w ofercie Beautysystem.pl.