Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić modną i wygodną pościel dla dziecka?

Pościel do pokoju dziecięcego powinna i cieszyć oko, i zapewniać wysoki komfort nocnego wypoczynku. Wybierając tę najodpowiedniejszą, na pierwszym miejscu warto stawiać jakość wykonania. Jak ją ocenić? Gdzie szukać pościeli, która i będzie przyjemna w dotyku, i ucieszy dziecko ulubionym motywem czy wzorem?

Ważna rola snu w rozwoju dziecka

Sen jest dziecku niezbędny, by mogło się zdrowo rozwijać. Jest nie tylko momentem na odpoczynek po dniu pełnym wrażeń, ale też okresem wzmożonej pracy mózgu. To wtedy przetwarzane i porządkowane są wszystkie nowo zdobyte informacje, powstają nowe połączenia między neuronami, wzmacniają się te już istniejące. Regulowana jest praca wszystkich układów, najintensywniej produkowany jest także hormon wzrostu.Niedobory snu czy jego zakłócenia skutkują gorszym samopoczuciem, obniżoną odpornością, a nawet zaburzeniami wzrostu. Dlatego warto zadbać o to, by dziecko przesypiało odpowiednią ilość godzin w ciągu doby oraz żeby miało zapewnione komfortowe warunki nocnego wypoczynku.

Pościel dla dzieci – jakie kryteria powinna spełniać?

Ogromny wpływ na jakość snu ma nie tylko sposób zaaranżowania dziecięcej sypialni czy jakość materacu, ale również pościel. Szorstka czy nieprzepuszczająca powietrza, powodująca przegrzewanie się, drażni i powoduje zbędne wybudzenia.Dobrej jakości pościel dla dzieci musi być uszyta z wytrzymałej, ale delikatnej w kontakcie z wrażliwą skórą dziecka tkaniny. Materiał powinien być naturalny, by przepuszczał powietrze, a tym samym nie sprzyjał poceniu się i jednoczesnemu namnażaniu bakterii. Warto stawiać na pościele przyjemne w dotyku, lekkie, nadające się do częstego prania.

Gdzie szukać odpowiedniej pościeli dla dziecka?

Dobrej klasy pościele dla dzieci oferują zwłaszcza sklepy specjalizujące się w tekstyliach sypialnianych, współpracujące w renomowanym, dbającymi o jakość producentami. Tego typu sklepy działają zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Ich plusem jest również spory asortyment.Bogata oferta pościeli dla dzieci sprawia, że łatwiej dopasować wzór czy kolor do upodobań dziecka. Miła dla oka pościel z pewnością ucieszy malucha i sprawi, że polubi wieczorne rytuały. Chętniej położy się spać, przytulając się do poduszki z ulubionym bajkowym bohaterem czy uwielbianym wzorem.

Pościel dla dzieci znajdziesz w ofercie Vege Home.