Skip to content Skip to footer

Czym wyróżnia się dobra rurka do nurkowania?

Porządna rurka do nurkowania umożliwia swobodne pływanie na powierzchni, dzięki czemu można zaoszczędzić powietrze z butli. Profesjonalne rurki do nurkowania bardzo często wykorzystywane są również do snorkelingu, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Osoby, które preferują pływanie na powierzchni wody z niezbędnym sprzętem ABC powinny, jak najszybciej postawić na porządną rurkę.

Szeroka i różnorodna oferta rurek do nurkowania

W sklepach znaleźć można bardzo wiele nowoczesnych rurek do nurkowania. Dostępne są nie tylko proste fajki, ale również zdecydowanie bardziej zaawansowane modele, które wyposażone są w specjalne osłonki antyzalewowe. Nowoczesna rurka do nurkowania może zawierać również zawory suche i spustowe.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby przy wyborze rurki do nurkowania zwrócić uwagę na zaczep do zamocowania przy pasku maski. Jeżeli chodzi o design, to rurki dostępne są w szerokiej palecie kolorów i wzorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Po co jest fajka do nurkowania?

Rurka do nurkowania, jak wspomniano powyżej umożliwia swobodne oddychanie ustami. Koniec rurki wystaje oczywiście ponad lustro wody, dzięki czemu można swobodnie obserwować podwodny świat bez potrzeby wynurzania się. Jedyną wadą rurek jest tak naprawdę to, że nie można nurkować na duże głębokości. Porządna rurka do nurkowania przyda się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie przejrzystość wody jest na wysokim poziomie.

Dla osób początkujących najbezpieczniejszych wyborem są dość sztywne rurki. Ich największym atutem jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, a co najważniejsze nie wyginają się podczas pływania. Dobra rurka do nurkowania koniecznie musi być wyposażona w anatomiczny ustnik. Najlepszym wyborem są modele, w których można szybko wymienić ustnik, gdy dojdzie do jego uszkodzenia. Jeżeli ustnik połączony jest z zaworem, to niestety wymiana nie będzie możliwa.

Zawory w rurce są najważniejszymi elementami, które umożliwiają swobodne wydmuchanie wody. Na samym początku najlepiej postawić na wersje wyposażone w zawory dolne. Wadą górnych zaworów jest to, że są one znacznie cięższe, dlatego też może niestety dojść do wyginania się fajki.

Rurki do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.