Skip to content Skip to footer

Czym jest chirurgia naczyniowa?

Chirurgia naczyniowa Katowice jest w najprostszym możliwym ujęciu działem medycyny zajmującym się leczeniem tętnic i żył za pomocą leczenia małoinwazyjnego, farmakoterapii, a także poprzez rekonstrukcje chirurgiczne. Godny uwagi jest fakt, że zakres działania będzie obejmował wszystkie naczynia człowieka z wyjątkiem serca i mózgu. Jakie cechy musi mieć dobra poradnia chirurgii naczyniowej Katowice?

Jakie badania wykonuje chirurg naczyniowy Katowice?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do osoby wykonującej omawiany zawód przeważnie zgłaszają się pacjenci skarżący się na uczucie ciężkości czy skurcze i pieczenie nóg. Na wizytę wybierają się również pacjenci, którzy dostrzegli u siebie żylaki czy pajączki. Należy mieć świadomość, że brak czucia w kończynach i drętwienie mogą być pierwszymi objawami problemów z krążeniem.

Chirurg naczyniowy katowice musi w trakcie badania przeprowadzić z pacjentem bardzo dokładny wywiad, a także zapoznać się z wynikami dotychczasowych badań. Warto wiedzieć, że osoba wykonująca omawiany zawód ma możliwość skierowania pacjenta na określone badanie w zależności od schorzenia. Możliwe będzie w ten sposób potwierdzenie lub wykluczenie wstępnej diagnozy.

Czym wyróżnia się dobra poradnia chirurgii naczyniowej Katowice?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że najczęściej wykonywanymi badaniami z zakresu omawianej chirurgii naczyniowe są USG Dopplera tętnic kręgowych, szyjnych, a także kończyn dolnych i górnych. Należy mieć świadomość, że badanie dopplerowskie jest nieinwazyjne. Ponadto bardzo pomaga w diagnozie licznych chorób. Godny uwagi jest fakt, że chirurgia naczyniowa Katowice jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny.

Wspomniane wcześniej badanie dopplerowskie pozwala także określić, czy przepływ krwi jest prawidłowy. Nie wszyscy również zdają sobie sprawę, że USG Dopplera daje obraz przekroju i wydolności badanych żył i tętnic. Dzięki temu możliwe będzie wykrycie zwężenia tętnic, które mogą być wywołane miażdżycą. Rekomendowane jest przed podjęciem decyzji o wyborze poradni chirurgi naczyniowej zapoznać się z opiniami w internecie. Nie warto sugerować się ceną. Należy także zweryfikować kompetencje lekarza.