Skip to content Skip to footer

Czy jedzenie w Bydgoszczy jest dobre?

Bydgoszcz każdego roku odwiedza coraz więcej turystów. Miasto oferujące wiele atrakcji, nie bez powodu znajduje się na listach najważniejszych celów, które warto w Polsce zwiedzić. Czy tłumy odwiedzających mogą liczyć na smaczne posiłki?

Czy jedzenie w Bydgoszczy jest smaczne?

Lokali gastronomicznych, w których można się posilić w mieście nad Brdą jest dużo. Są zarówno małe, jaki i duże placówki, są ekskluzywne, i są też urządzone z mniejszym przepychem, są takie, gdzie ceny serwowanych potraw drenują kieszeń, ale są też takie posiłki w cenach na miarę budżetu studenta. Są restauracje, w których można poznać smaki z dalekich stron świata, a są takie, których specjalnością są typowe polskie potrawy. Różnorodność ofert jest naprawdę ogromna, zatem trafiają się i takie miejsca, w których kunszt kucharza nie podlega żadnej krytyce, i takie, do których nigdy się nie wróci, bo np. kotlet był twardy jak podeszwa i miał smak kartonu. Ale generalnie większość placówek dokłada wszelkich starań, by jedzenie na dowóz w Bydgoszczy było oceniane w różnych przewodnikach jako smaczne i by miejsca były polecane i wysoko oceniane przez innych.

Gdzie zjeść w Bydgoszczy?

Można zaufać instynktowi – po zwiedzaniu i atrakcjach wybrać pierwszą z brzegu restaurację i danie z menu. Można zaufać opiniom innych – na stronach restauracji, Facebooku, rankingach goście zazwyczaj opisują swoje wrażenia wzrokowe oraz smakowe, a niektórzy nawet zamieszczają zdjęcia potraw, które ich zachwyciły. Czasem żywot danej restauracji jest krótki, w jej miejsce pojawia się nowa, o innym stylu, zatem warto przed wyjazdem do Bydgoszczy ustalić nie tylko trasę zwiedzania, ale i miejsca, w których warto zjeść. Wg. aktualnych rankingów i przewodników kulinarnych na uwagę zasługują bydgoskie restauracje: Shrimp Bistro, Jatki 6, Czosnek i Oliwa, King Fu Fusion, Katarynka Bistro, Restauracja Karramba czy Luizjana. Wg. nich warto też odwiedzić pierogarnię, którą rozsławił jeden z finalistów „Master Chef”.

Opinie o restauracjach

Wymienione restauracje serwują nie tylko smaczne dania. Goście docenili także ich wystrój (ciekawe wnętrze posiada np. Karczma Młyńska czy Jatki 6) oraz sympatyczną obsługę. Menadżerowie z prawdziwego zdarzenia wiedzą, że restauracja, która prezentuje spójny styl i wizerunek jest miejscem, do którego zadowoleni klienci powrócą. A jeśli nie będą mieli sposobności, z pewnością miejsce polecą innym.