Skip to content Skip to footer

Czym należy sugerować się przy wyborze butów?

Warto mieć świadomość, że obecnie wybór butów jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy bowiem wiedzą jakie kwestie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym należy się sugerować kupując buty? Można zaobserwować że z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się obuwie marki suelo.

Swobodne oddychanie

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że we właściwie wybranych butach powinno się bez żadnego problemu bardzo swobodnie poruszać palcami. W ten prosty sposób możliwe jest zapewnienie stopie właściwego krążenia.

Nie wszyscy wiedzą, że przerwa między czubkiem buta, a palcami powinna wynosić w okolicach 5 mm. Wtedy użytkownik może mieć całkowitą pewność, że stopa nie będzie się pociła, a but nie będzie wilgotny w środku. Godny uwagi jest fakt, że w ten sposób można uniknąć grzybicy. Z kolei niewłaściwie dobrane obuwie może przyczynić się nawet do płaskostopia.

Odpowiedni kształt

Warto również mieć świadomość, że właściwie wyprofilowana wkładka będzie miała bardzo duże oddziaływanie na komfort użytkowania obuwia. Można bez żadnego problemu zdecydować się na miękką wkładkę, która będzie w stanie amortyzować nacisk stopy na podłoże lub podjąć decyzję o zaopatrzeniu się we wkładki charakteryzujące się żelową podpiętką wbudowaną w podeszwę.

Rekomendowane jest również zadbanie o właściwą podeszwę. Powinna być przede wszystkim antypoślizgowa, by gwarantowała bezpieczeństwo chodzenia. Zmniejszy również ewentualne ryzyko urazu. Wspomniany rodzaj podeszwy charakteryzuje się także elastycznością.

Konieczność przymierzenia

Nie jest rekomendowane zaopatrzenie się w buty bez ich wcześniejszego przymierzenia. Osoba planująca kupić buty Suelo powinna przede wszystkim przejść się w nich po sklepie, a także chwilę postać. Można będzie wtedy obiektywnie ocenić ich wygodę. Zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać ma waga butów. Zalecane jest bowiem, by byty były lekkie. W przeciwnym wypadku po praktycznie całodniowym noszeniu mogą zdecydowanie naciskać na kręgosłup.

Bardzo często spotykanym błędem w sklepach obuwniczych jest oczywiście przymierzanie tylko i wyłącznie jednego buta. Należy mieć świadomość, że stopy są niesymetryczne. W zdecydowanej większości przypadków będą różniły się rozmiarem i wagą. Zalecane jest zatem sprawdzenie zarówno lewego, jak i prawego buta. Najlepszą porą będzie popołudnie, gdy stopy będą już zmęczone. Wybranie odpowiednich butów jest zatem znacznie trudniejszym procesem niż mogłoby się wydawać.