Skip to content Skip to footer

Co zrobić z uszkodzonym srebrem?

W wielu domach znaleźć można przedmioty takie jak uszkodzona biżuteria, a właściciele często nie mają pojęcia co z nią zrobić. O ile złoto jest kruszcem dość drogim, o tyle srebro jest znacznie tańsze, i wiele osób zastanawia się, czy takie uszkodzone lub niekompletne przedmioty przedstawiają jakąś wartość.

Skup srebra rozwiązaniem problemów

Z takimi uszkodzonymi przedmiotami z pewnością warto odwiedzić skup srebra. Takie miejsca można obecnie znaleźć bez większych problemów, skupem kruszców różnego rodzaju, w tym także srebra często trudnią się jubilerzy. Dla nich bowiem jest to sposób na to, aby stosunkowo tanio pozyskać materiał do dalszej obróbki, zaś dla posiadaczy takich przedmiotów często wybawienie z kłopotu. Należy jednak pamiętać, że oferowana przez skup srebra cena będzie znacznie niższa niż cena za gram srebra, jaka jest liczona w gotowym, przeznaczonym do sprzedaży przedmiocie. Powodem tego jest między innymi to, iż zakupione przedmioty muszą być jeszcze odpowiednio oczyszczone i przygotowane do dalszej obróbki. Osoby zainteresowane tym, jaka jest cena srebra w skupie bardzo często zanim podejmą decyzje o sprzedaży w konkretnym miejscu sprawdzają oferty kilku skupów, aby wybrać jak najkorzystniejszą dla siebie.

Jak wyceniane jest srebro?

Należy pamiętać o tym, że cena srebra w skupie liczona jest jako cena samego kruszcu, a nie gotowego przedmiotu. Dlatego jeżeli poza srebrem znajdują się w nim na przykład kamienie szlachetne, zazwyczaj są one wyjmowane przed zważeniem, aby można było określić wagę samego kruszcu. Nieco inaczej sytuacja może wyglądać, jeśli to jubiler prowadzi skup srebra cena bowiem może być ustalona z klientem indywidualnie. Jeżeli bowiem do sprzedaży jako złom trafia biżuteria ze szlachetnymi kamieniami, często jubilerzy oferują klientom, nieco bardziej atrakcyjną stawkę, gdyż wiedzą o tym, że będą mogli kamenie wykorzystać do swoich projektów. Wówczas nie ma potrzeby wyjmowania ich z przedmiotów, bowiem może to skończyć się ich zarysowaniem czy nawet zniszczeniem.

Gdzie szukać skupu srebra

Obecnie nie ma zbyt dużego problemu z tym, aby znaleźć profesjonalny skup srebra niemalże w każdej miejscowości. Większość osób rozpoczyna od odwiedzenia znajdujących się najbliżej sklepów i zakładów jubilerskich, jednakże takie usługi obecnie świadczą także lombardy czy kantory. Na pewno dla klienta korzystnie jest przed podjęciem decyzji odwiedzić kilka miejsc, aby wiedzieć, w którym stawka za gram srebra jest najbardziej atrakcyjna.