Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć o remoncie łazienki?

Remont łazienki to bardzo kosztowna inwestycja. Trwa ona zdecydowanie dłużej, niż remont sypialni czy pokoju dziecięcego i kosztuje zdecydowanie więcej. Dlatego remontu łazienki nie powinno się robić po omacku. Należy go dobrze przemyśleć od A do Z, czyli od początku do końca. Co zatem warto wiedzieć o remoncie łazienki?

Ocena stanu łazienki

Po pierwsze należy się zorientować, w jakim stanie jest pomieszczenie, które zamierzamy zagospodarować pod łazienkę. Jeśli jest to mieszkanie lub dom w stanie deweloperskim, to sprawa jest dość prosta. Wystarczy tylko zaplanować zagospodarowanie pomieszczenia, wybrać płytki, kolory ścian, sanitariaty i dekoracje. Problem zaczyna się kiedy przystępujemy do modernizacji łazienki z rynku wtórnego, bądź chcemy zmienić łazienkę użytkowaną przez nas od lat. Remontując stare pomieszczenie pod nowe potrzeby, należy ocenić stan instalacji hydraulicznej. Pamiętajmy, że remont łazienki robi się raz na jakiś czas, dlatego w starym pomieszczeniu warto zainwestować oraz wymienić wszystkie rury i piony hydrauliczne na nowe.

Zagospodarowanie pomieszczenia

Po drugie należy zastanowić się, co chcemy w łazience umieścić. Czy będzie to typowa łazienka do odpoczynku i relaksu, którą wyposażymy w wielką wannę z hydromasażem, czy ma to być pomieszczenie dla wszystkich użytkowników. Dobry i przemyślany plan łazienki pozwoli nam na oszczędzenie czasu na realizację inwestycji i pieniędzy, gdyż mając projekt nowego pomieszczenia kupimy tylko to co najbardziej potrzebujemy, a nie to, co wydaje nam się, że potrzebujemy.

Wybór wystroju

Ostatnim trzecim krokiem jest wybór wystroju do nowej łazienki. Mówiąc o wystroju, mam tu na myśli wybór płytek, kolorów ścian i sanitariatów. Sanitariaty w łazience są kluczowym elementem. Należy wybrać kształt, rozmiar i model toalety, wanny lub kabiny. Na tym etapie szczególnie ważny jest wybór kabiny. Modeli na rynku jest wiele, także i wybór jest utrudniony. Mamy do wyboru kabiny prysznicowe pięciokątne, prostokątne, kwadratowe, półokrągłe lub asymetryczne. Tak bogaty wybór kabin sprawia, że każdy przyszły ich użytkownik znajdzie odpowiednią dla siebie i swojej łazienki. Najnowszym rozwiązaniem dostępnym na rynku i najwygodniejszym w użytkowaniu są Kabiny prysznicowe pięciokątne.