Skip to content Skip to footer

Co można podać na dziecięce przyjęcie urodzinowe?

Impreza urodzinowa dziecka to nie tylko mnóstwo zabawy, ale także kolorowe napoje i smaczne dania. Chociaż młodzi solenizanci podczas przyjęcia nie spędzają wiele czasu przy stole, z całą pewnością zgłodnieją, bawiąc się z przyjaciółmi i wtedy z chęcią skosztują przygotowanych dla nich pyszności.

Samodzielnie przygotowane przysmaki

Jeśli rodzice mają dużo czasu i lubią gotować czy też piec, mogą samodzielnie zająć się zapleczem gastronomicznym na urodzinach swojego dziecka. Warto przyjąć zasadę, że w tym wyjątkowym dniu nie podaje się niczego, co jest przez solenizanta nielubiane lub lubiane tylko trochę. Pyszne przepisy na urodzinowe dania nie powinny jednak dotyczyć wyłącznie słodyczy – urodziny dla dzieci bywają dość wymagającą imprezą i pociecha musi mieć dużo siły, by dobrze się bawić. Nie trzeba serwować pełnego obiadu, ale rozsądnie będzie podać coś ciepłego zimą, zadbać o kanapki, przekąski itd.

Na urodzinach dla dzieci nie może zabraknąć dań, po które można sięgnąć w biegu, nie siadając do stołu. Przepisy czy nawet pomysły na takie dania są dostępne w książkach kucharskich dla dzieci, wiele znaleźć można też w internecie. Warto skorzystać z okazji i przemycić do jadłospisu zdrowe produkty, dużo owoców i warzyw – ładnie podane będą bardzo atrakcyjne dla uczestników przyjęcia urodzinowego.

Catering prosto z restauracji

Brak czasu czy też niechęć do samodzielnego tworzenia w kuchni może być dla rodziców wskazaniem, by „catering” na urodzinach dla dzieci zamówić, tak jak robi się to na wielu innych przyjęciach. Jest to nie tylko wygodne, ale także bardzo atrakcyjne dla młodych imprezowiczów. Poczują się jak dorośli goście znamienitej restauracji, jeśli podczas przyjęcia dania zostaną zaserwowane przez wykwalifikowanych kelnerów.

W przypadku takiej opcji można wybrać dowolne menu i w dowolny sposób uzgodnić jego wykorzystanie podczas imprezy. Możliwe jest nawet połączenie własnej kuchni z tym, co zaproponuje restauracja. Dzięki nowoczesnym metodom dostawy urodziny dla dzieci będą udane, bo ciepłe dania trafią na stół ciepłe, a zimne nie zdążą się zagrzać. Wiele placówek ma w swojej ofercie dania i napoje przyrządzane specjalnie na takie okazje, co pozwoli dodatkowo ubarwić przebieg imprezy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju