Skip to content Skip to footer

Rodzinne wakacje nad morzem

Polskie może jest piękne i warte tego, żeby spędzić nad nim odrobinę czasu. Niestety polska pogoda pozostawia wiele do życzenia i często podczas urlopowego wyjazdu musimy zmierzyć się z opadami i niekoniecznie plażową temperaturą.
Jak wybrać miejsce, w którym nasze dziecko nie będzie się nudziło nawet w niepogodę i które pozwoli nam odpocząć także, gdy aura nie sprzyja? gdzie nad morze z dzieckiem wybrać się, żeby nie ryzykować fiaska?

Dzieci żądzą na wakacjach!

Coraz więcej ośrodków poszerza swoją ofertę o wszelkiego rodzaju atrakcje i udogodnienia dla dzieci. Nic dziwnego, jeśli mały gość będzie zadowolony, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że będzie chciał odwiedzić dany ośrodek ponownie. Dodatkowo w dobie internetu zarówno dobra jak i zła fama rozchodzą się lotem błyskawicy, a mnogość dostępnych portali dla rodziców, blogów parentingowych i innych stron o tematyce rodzicielskiej sprawia, że opinia roznosi się bardzo szybko.

Dlatego nietrudno jest znaleźć ośrodek, w którym mamy dostęp do zabaw z animatorem, zorganizowanych rozgrywek sportowych czy innych aktywizujących zajęć od garncarstwa po gotowanie. Również ośrodku są coraz lepiej wyposażone na przyjęcie młodych gości i to od najmłodszych lat. Nietrudno jest znaleźć miejsce, które przygotowane jest dla rodziny z niemowlęciem, a w wynajętym pokoju czy domku znajdziemy nawet łóżeczko turystyczne czy przewijak. Dzieci są dźwignią reklamy, dlatego o takiego klienta się dba.

Gdzie nad morze z dzieckiem?

Konkretne miejsce często podyktowane jest wiekiem latorośli, które z nami jadą. Kilkuletnie szkraby nie będą zadowolone ze zwiedzania ruin w Trzęsaczu, ale chętnie wezmą udział w zabawie na plażowym dmuchanym zamku czy zajęciach z animatorem-klaunem. Z kolei młody nastolatek niekoniecznie będzie rysował z Tygryskiem i Uszatkiem, ale chętnie zwiedzi latarnię morską czy okręt otwarty dla zwiedzających.Jednym z miejsc, które zainteresuje dziecko w każdym wieku jest na pewno Oceanarium. Bliskie spotkania z morskimi potworami wywrze odpowiednie wrażenie nawet na dorosłym!

A co jeśli pada?

Pogoda jest zawsze największą niewiadomą. Jeśli boimy się deszczowego urlopu, warto znaleźć miejsce, które zapewni nam odpowiednie rozrywki w czasie niepogody. Dość łatwo znaleźć ośrodki, które posiadają kryty podgrzewany basen, salę sportową i inne kryte obiekty zapewniające rozrywkę w czasie złej pogody. Zdecydowanie też przetrwać słotne dni w pobliżu większych kurortów, które oferują zdecydowanie większy wybór atrakcji pod dachem.