Skip to content Skip to footer

3 sposoby na lepsze samopoczucie

Praca, stres, obowiązki, brak snu i aktywności fizycznej — to tylko nieliczne powody, które sprawiają, że nasze samopoczucie jest złe. Jak je polepszyć? Na co zwrócić uwagę w codziennej diecie, aby żyło nam się lepiej? Kilka ciekawych wskazówek przedstawiamy w naszym dzisiejszym artykule.

3 SPOSOBY NA LEPSZE SAMOPOCZUCIE

Oczywiście to, jak wygląda nasz dzień, zależy często od wielu czynników, na które do końca nie mamy wpływu. Istnieją jednak obszary, które warto ulepszyć, aby zadbać o nasze samopoczucie na co dzień.

KROK I — Odpowiednia dieta

Pod tym zagadnieniem kryje się wiele aspektów, na które należy zwracać uwagę. Oprócz odpowiedniej porcji mikro i makro składników ważne jest to, co jemy i jak jemy. Regularne posiłki (najlepiej co 3h), pozytywnie wpływają na nasz metabolizm, poprawiają koncentrację oraz zapewniają dobre samopoczucie.

Ważne jest jednak to, aby sięgać po odpowiednie produkty. Niestety w dzisiejszych czasach stale jesteśmy narażeni na szkodliwe substancje, które dodawane są do potraw, dlatego, warto zadbać o to, aby kupować wartościowe rzeczy. Zdrowa żywność od producenta w tym przypadku to jedno z lepszych rozwiązań.

KROK II — Aktywność fizyczna

Po ciężkim dniu w pracy i wielu domowych obowiązkach, które jeszcze przed nami, często nie chce nam się ćwiczyć w domu, czy na siłowni. Jednak bez wątpienia aktywność fizyczna jest nam potrzebna do codziennego funkcjonowania.

Zamiast jechać samochodem do pracy — w ciepłe dni — możemy zamienić go na rower lub urządzić sobie krótki spacer. To z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i piękną sylwetkę.

KROK III — Sen

Ile razy rano powtarzamy „Ale się nie wyspałem”? Za każdym razem to sygnał do tego, że prawdopodobnie nasz dzień będzie ciężki i wymagający. Aby temu zaradzić, warto zadbać o to, aby nasz sen trwał przynajmniej 7h.

Kilkugodzinne drzemki po pracy warto zastąpić np. dwiema, ale maksymalnie 15-minutowymi, aby nasz zegar się nie rozregulował. To z pewnością pomoże normalnie zasnąć. Należy zwrócić również uwagę na jakość snu. Wywietrzenie pomieszczenia oraz wyłączenie urządzeń elektronicznych na 30 minut przed snem z pewnością będzie korzystne.

Zarówno zdrowa żywność od producenta, aktywność fizyczna i sen, są kluczowymi wytycznymi do tego, aby żyło nam się zdrowiej i przede wszystkim lepiej.