W dzisiejszych czasach szkolenie na temat bezpieczeństwa i higieny pracy można odbyć zarówno w trybie stacjonarnym, jak i w całości przez internet. Powstało bowiem wiele szkół i firm oferujących różnego rodzaju kursy związane z tym zagadnieniem. Nie każdy ma możliwość dojazdu do większego miasta, gdzie zazwyczaj odbywają się szkolenia stacjonarne, dlatego warto poważnie rozważyć wybranie oferty kursu online. Ile jednak zapłacimy za szkolenie bhp online?
Od czego zależy cena szkolenia bhp online
Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, od którego zależy to, ile zapłacimy decydując się na udział w danym kursie jest to, czym konkretnie się zajmujemy. Należy bowiem pamiętać, że szkolenie bhp dla pracodawców zatrudniających osoby do pracy w sklepie samoobsługowym będą z natury inne niż te, jakie otrzyma osoba zatrudniająca ludzi w swoim gabinecie medycznym.
Kolejnym ważnym czynnikiem jest ilość osób, jaka zgłasza się na szkolenie. Wiele firm oferuje zniżki na ceny kursu, w zależności od tego, jaka liczba osób będzie go rozpoczynała w danym terminie, dlatego też, jeśli tylko mamy taką możliwość warto tak prowadzić swój terminarz, by na szkolenie bhp dla pracodawców zgłosić się w terminie, który będzie nie tylko dogodny, ale i pozwoli nam zaoszczędzić.
Nie każdego typu szkolenie bhp online odnajdziemy na każdej platformie, a bardzo często różnią się one między sobą ceną, dlatego warto dokładnie zastanowić się nad swoim wyborem. Zamiast zdecydować się na zakup pierwszego kursu, na jaki natrafimy, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przeszukanie internetu w poszukiwaniu alternatyw. Cena zależy bowiem też od prestiżu szkoły, ilości lat, od których obecna jest na rynku itp.
Ile pracodawca zapłaci za swoje szkolenie z zakresu BHP?
Jak już wcześniej wspomniano, głównymi czynnikami warunkującymi cenę są doświadczenie i profesjonalizm szkoły, a także to, na jakie konkretnie stanowisko certyfikatu potrzebujemy.
Niezależnie jednak od tego, jakie szkolenia bhp online nas interesują, jako pracodawca musimy pogodzić się z faktem, że najprawdopodobniej zapłacimy za kurs więcej, niż zapłaciłby nasz pracownik.
Za podstawowego rodzaju szkolenia, np. kurs przeciwpożarowy według naszych ustaleń kandydat zapłaci średnio 50-60 złotych przy założeniu, że uczestniczyć w zajęciach będzie razem z kilkunastoosobową grupą. Za kursy specjalistyczne, np. BHP dla hydraulika zapłacimy więcej, bo od 100 do 200 złotych. Najdrożej natomiast przyjdzie nam zapłacić za kurs przeznaczony dla osób związanych ze środowiskiem BHP właśnie (bo przecież one również raz na jakiś czas muszą odbywać specjalistyczne szkolenia) – za pełny dostęp do materiałów szkoleniowych i wszystkich dokumentów możemy zapłacić nawet ponad tysiąc złotych.