Skip to content Skip to footer

Jaką pościel dla dziecka wybrać?

Dziecięca pościel tania powinna być przede wszystkim właściwie dopasowana do potrzeb malucha. Istotne jest to, aby nie oszczędzać na jakości. Trzeba mieć świadomość, że smyk posiada o wiele bardziej wrażliwą skórę, niż osoba dorosła. Ponadto jest on narażony na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Materiał, z którego wykonane są poszewki powinien być atestowany.

Naturalne tkaniny

Wybierając pościel dziecięcą warto zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale. Doskonałym wyborem wydają się być modele wykonane z naturalnych materiałów. Gwarantują one doskonałą cyrkulację powietrza, dzięki czemu skóra może swobodnie „oddychać”. Zmniejsza to ryzyko nadmiernej potliwości, a nawet rozwoju baterii, czy też pleśni. Wynika to z faktu, że taka pościel online ogranicza powstawanie wilgoci.

Pościel tania wykonana z naturalnej tkaniny jest także przyjemna w dotyku, co redukuje ryzyko pojawienia się np. wysypki, czy też podrażnień. Właśnie dlatego poszewki syntetyczne nie są polecana, pomimo tego, że ich cena jest o wiele niższa.

Odpowiednia grubość

Zimowa pościel sklep powinna chronić dziecko przed niskimi temperaturami. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach jej zakup nie ma sensu. Nierzadko temperatura panująca w mieszkaniu jest bardzo wysoka. W takiej sytuacji warto jest uwzględnić, że przegrzewanie malucha nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli jednak temperatura w nocy znajduje się na poziomie 21-23 stopni C, to dobrze jest zainwestować w grubsze poszewki np. flanelowe.

Pościel online na ciepłe miesiące powinna być cienka i lekka. Wielu rodziców decyduje się na korę. Oczywiście można wziąć pod uwagę również bardziej luksusowe materiały np. jedwab naturalny. Wybór to kwestia indywidualna, która zależy od indywidualnych preferencji.

Antystatyczne właściwości

Pościel tania dla alergika powinna posiadać antystatyczne właściwości. Jest to również świetna opcja w przypadku, gdy dziecko ma problemy z drogami oddechowymi, czy też astmą. Istotne jest to, aby poszewki nie posiadały w swoim składzie żadnych substancji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na samopoczucie, czy też zdrowie.

Powierzchnia pościeli nie może pochłaniać kurzu, roztoczy, zarodników grzybów i innych zanieczyszczeń. Ponadto jej czyszczenie powinno przebiegać szybko, a jednocześnie bezproblemowo. Ciekawym rozwiązaniem jest lniana pościel online, czy też wykonana z włókna bambusowego.