Skip to content Skip to footer

Zastosowanie oraz charakteryzacja pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa 5mm z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Produkt służy przede wszystkim do pakowania, a także transportowania różnego rodzaju towarów. Dlaczego warto zaopatrzyć się w piankę w rolce?

Doskonała forma zabezpieczenia

Należy mieć świadomość, że pianka polietylenowa w rolkach składa się przede wszystkim z bardzo dużej liczby zamkniętych komórek powietrznych. Dzięki temu doskonale zda egzamin przy zabezpieczaniu towarów przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Osoby, które nie chcą, by ładunek uległ uszkodzeniu podczas transportu, powinny pomyśleć zastosowanie wspomnianego produktu.

Warto wiedzieć, że Pianka w rolce w porównaniu do tektury będzie zabezpieczała także przed wilgocią i zarysowaniami. Ponadto produkt jest elastyczny i lekki. Może w ten sposób chronić nawet najbardziej delikatne powierzchnie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo często wymienianym atutem omawianego rozwiązania jest obojętność chemiczna. Pianka polietylenowa w rolkach jest nie również bezwonna. Oznacza to, że nic nie stanowi problemu, by miała bezpośredni kontakt z żywnością.

Dodatkowe zastosowania

Pianka polietylenowa 5mm ma bardzo duża zastosowań związanych z transportem. Można również zaobserwować, że z roku na rok jest coraz częściej stosowana w branży budowlanej, jako materiał pochłaniający fale akustyczne. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że izolacja dźwiękowa nie będzie miała żadnej racji bytu bez pianki polietylenowej. Należy położyć ją pod wykładziny, panele podłogowe, dywany lub tworzywa sztuczne. Ponadto pianka znajduje się w drzwiach, które cechują się stosunkowo wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej.

Nie można zapomnieć, że omawiany produkt będzie świetnie strzegł przed utratą ciepła, wilgocią, mrozem czy wiatrem. Oznacza to tym samym, że można ją spotkać w izolacjach pod budowę podłogi ogrzewanej, w formie uszczelek pod blachodachówki. Należy również mieć świadomość, że dzięki produktowi zwiększa się izolacyjność poszczególnych stropów. Pianka w rolce znajdująca się w ofercie asortymentowej renomowanego producenta dostępna jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie jest rekomendowane oszczędzanie na tego rodzaju produkcie.