Skip to content Skip to footer

Z cellulitem można wygrać!

Zbliża się Nowy Rok, a co za tym idzie, miliony ludzi na całym świecie zaczyna snuć swoje postanowienia noworoczne. Niektóre całkiem szalone, jak skok ze spadochronem czy wycieczka dookoła świata. Inne postanowienia zupełnie przyziemne, jak obiecanie sobie trzymania zdrowej, zbilansowane diety, czy codzienna jazda na rowerze, a może po prostu poświęcanie większej ilości czasu swojej rodzinie. Niektóre postanowienia bardzo łatwo wypełnić – inne wymagają włożenia wiele trudu i wysiłku. Szczególnie często powtarzające się postanowienie noworoczne to zrzucenie kilku kilogramów.

Wiele osób chce przede wszystkim pozbyć się swojego cellulitu, niestety jest to postanowienie, które wymaga dużo naszej energii, a i tak nie zawsze się udaje. Czasami warto skorzystać z alternatywy – zabiegów antycellulitowych.

Zabiegi antycellulitowe o udowodnionej skuteczności

Zabiegów antycellulitowych możemy wymienić wiele, są jednak takie, które są bardzo popularne i wykazują swoją wysoką skuteczność. Do jednych z najskuteczniejszych zabiegów antycellulitowych zaliczyć można drenaż limfatyczny. Na czym polega? Jest to najprościej mówiąc masaż, którego zadaniem jest poprawienie przepływu limfy. W ten sposób toksyczne produkty przemiany materii są szybciej usuwane z naszego organizmu. Oprócz tego drenaż limfatyczny sprawia, że skóra jest gładsza i mniej opuchnięta. Taki masaż niektórzy wykonują ręcznie, ale można zastosować też specjalną aparaturę wspomagającą prawidłowe, a przede wszystkim skuteczne wykonanie masażu. Koszt takiego zabiegu waha się w granicach od 60 do 160 zł, z zależności od miasta i kliniki. Najkorzystniej jest zazwyczaj wykupić pakiet kilku zabiegów, co przyniesie określone efekty i jest korzystne cenowo.

Alternatywy, z których warto skorzystać

Kolejnym wartym uwagi zabiegiem antycellulitowym jest endermologia, która również polega na specjalistycznym masaż, ale wyłącznie z użyciem specjalnego sprzętu, który wykorzystuje podciśnienie. Wymagane jest tutaj założenie specjalnego stroju, który pokrywa całe ciało. Taki masaż również poprawia krążenie krwi i limfy i w celu zapewnienia optymalnych efektów należy go wykonywać 2 razy w tygodniu.

Zabiegi antycellulitowe z użyciem igieł

Igła – być może niektórych przeraża to słowo, ale czego się nie robi dla piękna prawda? Zabieg antycellulitowy z zastosowaniem mezoterapii, czyli ostrzykiwania skóry, jest niezwykle popularny, ponieważ przynosi świetne efekty. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym koktajlem z kofeiną i wyciągiem z karczocha. Ten sposób zdecydowanie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.