Skip to content Skip to footer

Wzierniki ginekologiczne jednorazowe – zalety, rodzaje, zakup i cena

Wziernik dopochwowy jest głównym narzędziem każdego ginekologa. Dzięki niemu można prowadzić badania i zabiegi ginekologiczne. Aktualnie coraz więcej lekarzy sięga po wzierniki jednorazowe. Dlaczego warto z nich korzystać?

Wziernik ginekologiczny – metalowy i plastikowy

Narzędzia jak wzierniki dopochwowe, inaczej ginekologiczne były kiedyś dostępne jedynie jako metalowe. Teraz jednak w sprzedaży można znaleźć również wzierniki ginekologiczne jednorazowe, które wykonane są z użyciem przezroczystego tworzywa sztucznego.

Jednorazowy Wziernik ginekologiczny zbudowany jest z dwóch łyżek oraz z uchwytu i zamka przytrzymującego łyżki w odpowiedniej pozycji. Tego typu wzierniki pakowane są jednostkowo w opakowania z folii, które są łatwe w zdjęciu.

Rodzaje jednorazowych wzierników ginekologicznych

W sprzedaży można znaleźć wzierniki ginekologiczne jednorazowe w różnych rozmiarach, dzięki czemu mogą być one łatwo dopasowane do pacjentki, u której wykonuje się badanie.

Najmniejsze wzierniki dopochwowe mają szerokość łyżek na poziomie około 16 mm, natomiast te w największym rozmiarze około 30 mm.

Wybrani producenci oferują również wzierniki ginekologiczne bez zawartości niebezpiecznych ftalanów, które mogą powodować pojawienie się alergii i mogą niekorzystnie wpływać na rozwój płodu.

Dlaczego warto korzystać z wzierników ginekologicznych jednorazowych?

Korzystanie z narzędzi jak jednorazowe wzierniki dopochwowe jest bardzo bezpieczne. Za każdym razem można sięgnąć po nowe narzędzie, które jest higieniczne zapakowane i sterylne. Oszczędza to też czas i koszty sterylizacji narzędzi.

Zaokrąglone krawędzie łyżek wzierników dopochwowych pozwalają na wygodne wykonanie badania u pacjentki bez ryzyka pojawienia się dyskomfortu towarzyszącego narzędziom metalowym.

Dzięki różnym rozmiarom wzierniki ginekologiczne jednorazowe mogą być też łatwo dopasowane do pacjentki, co przekłada się na większy komfort podczas badania ginekologicznego.

Gdzie kupić wzierniki dopochwowe jednorazowe?

Aktualnie jednorazowe wzierniki ginekologiczne można zakupić w sklepach specjalizujących się w zaopatrzeniu gabinetów ginekologicznych, również przez internet.

Cena za jeden wziernik ginekologiczny wynosi od około 1,10 zł do 1,50 zł w zależności od jego wielkości oraz od liczby sztuk w zamówieniu.