Skip to content Skip to footer

Wysokiej jakości alkomaty policyjne

Alkohol często i chętnie pijemy na przyjęciach i przeróżnych imprezach. Generalnie lubimy po prostu jego smak, chcemy się odprężyć – nie ma w tym nic złego. Niestety jednak czasem alkohol może stać się dla nas problemem…

Nietrzeźwość – kiedy zabroniona?

Klasycznym przykładem jest wsiadanie do samochodu po lampce wina albo kieliszku koniaku lub czegoś mocniejszego, czy też po piwie. Teoretycznie czujemy się dobrze i nawet nie zauważamy, jakbyśmy coś wypili, jednak z drugiej strony – w naszej krwi krążą promile i w razie kontroli mamy już problem. Ponadto należy dodać, że jest to po prostu niebezpieczne – jeśli ciągle jesteśmy pod wpływem, to choćby nam się wydawało, że świetnie prowadzimy, to jednak nasza uwaga, szybkość reakcji i koncentracja są znacząco osłabione.

Innym miejscem, w którym alkohol może stać się problemem jest praca. Tu w żadnym przypadku nie możemy być choćby i najmniej nietrzeźwi. Czasem jednak zdarza się nam, że po długim świętowaniu nie wiemy dokładnie, czy możemy iść, czy nie. Od strony szefa sprawa także jet trudna – odpowiada on za pracę i pracowników i nie może w żaden sposób dopuścić do pracy nietrzeźwych osób.

Profesjonalne alkomaty – remedium na alkoholowe problemy

Dzisiaj jednakże istnieje dość proste remedium na wszelkie problemy. Cóż to jest? Są to alkomaty policyjne. Można teraz się zaśmiać i powiedzieć, że alkomat dowodowy tudzież policyjny spotkamy dopiero wtedy, gdy już będziemy mieć problem. Jednak nie do końca. Dzisiaj bowiem alkomaty policyjne możemy kupić w specjalnych sklepach takich jak Więcej dowiesz się na stronie https://alko-maty.pl/alkomaty-dowodowe-(policyjne).html na użytek własny.

A po co nam taki alkomat dowodowy? Przede wszystkim dzięki niemu będziemy mogli sami się kontrolować. A zatem po imprezie możemy odejść na bok i sprawdzić, czy ta odrobina alkoholu, którą wypiliśmy, eliminuje nas z jazdy samochodem, czy też nie. Podobnie rano, kiedy się obudzimy i chcemy iść do pracy – wystarczy chuchnąć w nasz alkomat dowodowy i już! Szef zaś w ten sposób może sprawdzać trzeźwość swoich pracowników.

Czemu lepiej wybrać profesjonalne alkomaty?

Każdy z nas pewnie gdzieś na stacjach benzynowych zauważył jednorazowe alkomaty. Przeróżne sklepy, począwszy od supermarketów po sklepy z elektroniką, także oferują szeroki zakres różnych tanich alkomatów. Po co zatem mamy wydawać więcej pieniędzy, skoro możemy alkomat kupić taniej?

Otóż chodzi przede wszystkim o dokładność pomiaru. Stosując alkomaty dowodowe mamy stuprocentową pewność wyniku – jeśli taki alkomat wskazał, że jesteśmy trzeźwi, to spokojnie możemy wsiadać za kółko czy iść do pracy. Wyniku zaś takiego tańszego alkomatu nie możemy być pewni, a stawka jest duża. Warto zatem postawić jakość a nie na cenę.