Skip to content Skip to footer

Instalacje elektryczne w budynkach biurowych

Każdy element nowoczesnego biurowca musi łączyć w sobie dwa aspekty – być jednocześnie funkcjonalny i estetyczny. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie w ładnym otoczeniu podnosi nasz nastrój. W tym przypadku wpływa to pozytywnie zarówno na pracowników jak i Klientów odwiedzających biuro danej firmy. W ten trend wpisują się choćby puszki podłogowe.

Ewolucja branży elektrycznej

Aktualnie instalacje elektryczne to już nie tylko kilka kabli pociągniętych w ścianie, zakończonych najtańszym gniazdkiem czy włącznikiem światła. To już nie czasy, w których wszystkie odbiory upychano na siłę w jak najmniejszą ilość obwodów, żeby trochę zaoszczędzić – co często okazywało się bardzo krótkowzroczne. Takie rozwiązania pamiętają czasy poprzedniej epoki i minionego ustroju i zdecydowanie powinniśmy wystrzegać się ich zarówno w naszych domach i mieszkaniach jak i salach konferencyjnych czy powierzchniach biurowych.

Nowoczesne rozdzielnice, wyposażone w wysokiej klasy aparaturę, stały się nieodzownym elementem każdej nowoczesnej instalacji. Powszechne zastosowanie wyłączników różnicowoprądowych, które jeszcze dwadzieścia lat temu były swego rodzaju luksusem to kolejny znak, że branża elektryczna nie stoi w miejscu. Zmieniła się aparatura łączeniowa, zmieniły się źródła oświetlenia – tradycyjne żarówki ustąpiły miejsca swoim energooszczędnym odpowiednikom, LEDom i halogenom – nic więc dziwnego, że zmianie uległy także gniazda i włączniki.

Gniazdo podłogowe

Odpowiednio umieszczona puszka podłogowa to element, bez którego trudno wyobrazić sobie aktualnie jakąkolwiek salę konferencyjną, zwłaszcza w momencie, w którym przebywa w niej więcej osób. Kolumny zasilające montowane w stole i puszki podłogowe to naturalne następstwo postępu technologicznego – dzisiaj większość uczestników szkoleń i zebrań, w ich trakcie korzysta z laptopów – ciężko wyobrazić sobie plątaninę kabli i, o zgrozo, przedłużaczy podczas, na przykład, zebrania zarządu.

Puszka podłogowa https://www.egniazdka.pl/puszki-i-gniazda-podlogowe-sf-egniazdka-c-54_156.html ma jeszcze jedną zaletę – w momencie, w którym gniazdo nie jest wykorzystywane, jest schowana i niewidoczna, co ułatwia utrzymanie wrażenia porządku i schludności w pomieszczeniu. Na jej wieku na wkleić np. sklejkę czy drewno, dzięki czemu zamknięta nie będzie się wyróżniać i rzucać w oczy, dostępne są też specjalne nakładki wykończeniowe. Warto również pamiętać, że w puszcze zainstalowane może być nie tylko gniazdo podłogowe zasilające, 230V ale też gniazdka RJ45, internetowe. Jest to kolejny znak czasów – wszak na większości konferencji stały dostęp do Internetu to konieczność.