Skip to content Skip to footer

Jak wybrać hokery barowe?

Hokery barowe to obowiązkowy element wyposażenia każdej knajpki. Umożliwiają konsumpcję przy barze, jednocześnie nadając lokalowi bardziej klimatyczny wygląd. Jak wybrać stołki, które dobrze sprawdzą się w tej podwójnej roli – będą wygodne, ale i stylowe?

Hokery barowe – niezbędne w lokalu gastronomicznym

Urządzając knajpkę, hokery należy potraktować jako obowiązkowe wyposażenie. Bez nich obecnie trudno wyobrazić sobie klimatyczną knajpkę. Ustawione przy barze nadają wnętrzu typowy dla baru czy restauracji wygląd i zachęcają do skorzystania z oferty lokalu.
Jednocześnie hokery w dużej mierze wpływają na funkcjonalność. Pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępne w lokalu miejsce, a dodatkowo umożliwiają gościom spożycie posiłku czy napicie się drinka przy barze. Wielu klientów to uwielbia – szybki dostęp do oferty baru, rozmowy z barmanem, niezwykła atmosfera.
Co więcej, hokery można wykorzystać również jako siedzenie przy wyższym blacie, np. umieszczonym w oknach. To sceneria typowa dla amerykańskich knajpek. Nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa z widokiem na budzące się do życia miasto – klienci z pewnością docenią to rozwiązanie.

Które hokery barowe wybrać do knajpki?

Wybór hokerów to niełatwe zadanie. Oferta sklepów jest ogromna, więc właściciel baru czy restauracji w pierwszej chwili może poczuć się zagubiony. Na szczęście istnieje kilka kryteriów, które pozwolą podjąć decyzję. Na co zwracać uwagę?
Pierwsza istotna kwestia to jakość wykonania. Hokery muszą być stabilne, wykonane z dobrego jakościowo materiału. Powinny też być wygodne, nie chybotać się ani nie zmuszać do przyjmowania nienaturalnej dla człowieka pozycji. Ważne, by wysokością pasowały do blatu, przy którym mają stanąć, by klient nie czuł się skrępowany i cieszył się wygodą.
Co oprócz jakości wykonania? Oczywiście styl. Dobrze, by hokery barowe estetycznie współgrały ze stylistyką miejsca, w którym mają się znaleźć. Klasyczne stołki drewniane? Nowoczesne hokery metalowe? A może obite aksamitem siedziska? Wszystko zależy od atmosfery knajpki.

Gdzie kupić stylowe i wygodne hokery do baru?

Gdzie szukać hokerów barowych? Możliwości jest wiele. Warto pamiętać, że obecnie równie bogatą ofertą co sklepy stacjonarne mogą pocieszyć się hurtownie online. Warto przejrzeć ich ofertę, poszukując hokerów do baru.
Sklepy internetowe oferują hokery w różnej stylistyce, od klasycznej, przez współczesną, po bardzo nowoczesną. Wiele realizuje pewne modyfikacje na zamówienie klienta (jak np. zmiana koloru obicia). To pozwala na idealne dopasowanie stylu hokerów do estetyki baru, a tym samym zaprojektowanie przyjemnej dla oka, klimatycznej przestrzeni.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Demi Co.