Skip to content Skip to footer

Hybrydowe bazy i topy – o czym pamiętać?

Baza i top mają kluczowe znaczenie w trwałości manicure hybrydowego. Ze względu na to warto zwrócić uwagę na ich jakość. Jakimi czynnikami należy się kierować, aby wybrać najlepszą bazę i top?

Trwałość hybrydowych baz i topów

Lakiery hybrydowe oferują trwałość manicure nawet do 3 tygodni. Aby jednak uzyskać ich optymalną trwałość, niezbędna jest odpowiednia baza i top. Ten drugi znacząco zwiększa wytrzymałość manicure, chroniąc go przed wilgocią, odpryskiwaniem i wpływem czynników zewnętrznych. Z kolei baza ma poprawić przyczepność lakieru hybrydowego do odtłuszczonej płytki paznokcia, ale również zabezpieczyc ją przed przebarwieniami.

Wysoce niewskazane jest używanie tradycyjnych baz i topów w manicure hybrydowym, jako że mogą one znacząco osłabić trwałość lakieru. Kupując swój pierwszy zestaw do hybryd warto więc zaopatrzyć się w wytrzymałą bazę i top.

Warstwa dyspersyjna lub jej brak w hybrydowych topach

Większość klasycznych topów pozostawia na paznokciach warstwę dyspersyjną. Jest to lepka warstwa lakieru, która umożliwia naniesienie na niego hybrydowych pyłów, w celu uzyskania efektu syrenki lub chroma. Aby zmyć warstwę dyspersyjną należy przemyć płytkę paznokcia preparatem odtłuszczającym lub zwykłym spirytusem kosmetycznym.

Obecnie wiele firm produkujących lakiery hybrydowe posiada w swojej ofercie topy, które nie pozostawiają warstwy dyspersyjnej. Część z nich dodatkowo zapewnia matowy efekt, który świetnie wygląda z niektórymi kolorami lakierów.

Jakość topu ważniejsza od jakości lakieru

Wysoka jakość bazy i topu jest znacznie ważniejsza od jakości lakieru hybrydowego. Co ważniejsze, mogą one poprawić trwałość i ogólny wygląd lakierów niskiej jakości. Dlatego nawet dysponując ograniczonym budżetem nie należy oszczędzać na bazach i topach, które są kluczowe w przygotowywaniu profesjonalnego manicure hybrydowego. Najlepsze bazy i topy można znaleźć w ofercie firm przodujących na rynku lakierów hybrydowych.

Wyjątkiem są lakiery wielofunkcyjne, które doskonale zastępują bazę i top, przez co nie wymagają one ich użycia. Na polskim rynku można je spotkać w ofercie firmy Semilac, gdzie sprzedawane są jako lakiery 5w1. Tego typu produkty są idealne dla osób, którym zależy na profesjonalnym i trwałym manicure, który dodatkowo będą mogli wykonać samodzielnie w krótkim czasie.