Skip to content Skip to footer

Woda w ekobutelce

Świadomi konsumenci coraz częściej wybierają wodę mineralną, która nie ma kontaktu z plastikiem. Z jednej strony stwarza to dla producentów konieczność tworzenia nowej linii produkcyjnej, z drugiej daje nowy rynek zbytu. Woda w butelkach szklanych musi być jednak przechowywana i transportowana w specjalny sposób – materiał na opakowania jest w końcu kruchy i bardzo szybko ulega uszkodzeniom. Dlatego ważne jest zadbanie o produkt zarówno w czasie magazynowania jak i przewozu. Idealnie sprawdzą się skrzynki na wodę mineralną.

Zalety skrzynek na wodę

Skuteczna ochrona butelek szklanych przed stłuczeniem, na każdym etapie łańcucha dostaw, to najistotniejsza zaleta, jaka ma skrzynka na wodę wykonana z plastiku. Oddzielne gniazda na każdą butelkę, sprawiają, że nie tłuką się one nawzajem o siebie, a możliwość układania w stosu daje możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni magazynowej i transportowej. Skrzynki na wodę mineralną to przede wszystkim ochrona, zarówno w czasie, gdy towar przebywa w magazynie oraz w momencie, gdy dochodzi do załadunku i transportu. Dzięki temu woda może dotrzeć do konkretnych punktów sprzedaży. Co równie istotne, skrzynka na wodę, tak samo jak butelka szklana wykorzystywana jest wielokrotnie, dlatego dla producenta, koszt jednostkowy ich zakupu jest niższy niż się w pierwszej chwili wydaje. Dodatkowo to także świadomość dbania o środowisko naturalne – nie ma potrzeby generowania plastiku jednorazowego, szczególnie że w Polsce jest on bezzwrotny.

Rozwiązanie dobre dla producenta i dystrybutora

Jak wspomniano powyżej, skrzynki na wodę to dobre rozwiązanie dla producentów wody mineralnej. Jednak na ich zastosowaniu skorzystają również dystrybutorzy – możliwość składowania w stosach generuje możliwość lepszego gospodarowania przestrzenią magazynową. Dodatkowo łatwiej wystawić wodę w szklanych butelkach na ekspozycję razem ze skrzynkami. Pomoce są w tym odpowiednie uchwyty, które sprawiają, że przenoszenie jednej skrzynki z miejsca na miejsce jest dużo łatwiejsze. Klienci często kupują pełne skrzynki wody mineralnej, zamieniając puste na pełne – przywiązuje to klienta do konkretnego punktu dystrybucji. Skrzynka na wodę to doskonałe rozwiązanie zarówno dla producenta jak i sprzedawcy.