Skip to content Skip to footer

Ustroń. Tu można wypocząć

Ustroń jest miastem, o którym wiele osób słyszało, nie każdy jednak potrafi je poprawnie zlokalizować na mapie Polski, a tym bardziej nieco więcej o nim powiedzieć. Szkoda. Ustroń jest bowiem miastem, które warto poznać. To idealne miejsce zarówno na zimowy, jak i letni wypoczynek.

Ośrodek wczasowy i uzdrowiskowy

Położony w Beskidzie Śląskim, jest ośrodkiem zarówno wypoczynkowym, jak i uzdrowiskowym. Tętni życiem turystycznym zarówno zimą jak i latem. Zimą Ustroń szczególnie można polecić miłośnikom narciarstwa. W okolicach miasta zlokalizowanych jest dużo wyciągów narciarskich i tras zjazdowych, zarówno dla doskonałych, jak i tych nieco mniej sprawnych narciarzy

Ustroń. Idealne miejsce na letni wypoczynek

Miasto Ustroń jest także idealnym wyborem na letnie wakacje. W mieście i jego okolicach nie brakuje atrakcji turystycznych i różnych możliwości spędzania wolnego czasu. Warto tu wspomnieć choćby o szlakach turystycznych, w tym o Głównym Szlaku Beskidzkim. W Ustroniu i jego ciekawych przyrodniczo rejonach, można znaleźć także niemało szlaków spacerowych i miejsc do uprawiania aktywnego wypoczynku.

Rozbudowana baza noclegowa

Ustroń nie jest dużą miejscowością, jednak baza noclegowa jest tu bardzo rozbudowana. Noclegi Ustroń dostępne są w różnych miejscach. Turyści oczekujący luksusowych warunków znajdą tu świetnie wyposażone hotele i pensjonaty. Ci, którym wystarczą tanie pokoje Ustroń, także odnajdą ich niemało. Baza noclegowa jest dobra, jednak warto pokoje Ustroń rezerwować z wyprzedzeniem. Oczywiście istnieje szansa, że noclegi Ustroń będę dostępne, nawet, gdy pojedziemy do Ustronia w ciemno, jednak w szczycie sezonu letniego lub zimowego znalezienie noclegu może być dość trudne, dlatego wcześniejsza rezerwacja jest jak najbardziej wskazana.

Podsumowując

Ustroń to miasto, które powinni odwiedzić wszyscy ci, którzy cenią sobie wypoczynek w górskich okolicach, a niekoniecznie chcą wychodzić w bardzo wysokie góry. Beskid Śląski to góry dużo niższe, a równie atrakcyjne. W mieście i okolicach nie brakuje atrakcji turystycznych. Bliskość południowej granicy powoduje, że wypoczywając w Ustroniu, można także odwiedzić pobliskie Czechy. Nocleg w Ustroniu nie jest problemem, baza noclegowa jest bowiem spora, więc z powodzeniem można wybrać się w te okolice nawet na wiele dni. Warto się przekonać, że Ustroń jest miejscem, w którym warto wypoczywać.