Skip to content Skip to footer

Różne typy materiałów do pakowania – zalety i wady

Wysyłając klientom zamówione produkty, firmy prowadzące działalność przez Internet muszą postarać się o ich dokładne i solidne opakowanie. Nie tylko zabezpiecza to towar przez uszkodzeniami w transporcie, ale także wywołuje wzrost zaufania do rzetelności marki. Jakie materiały mamy do dyspozycji i które sprawdzą się najlepiej?

Papier pakowy, tektura, plastik – kiedy po nie sięgnąć?

Przygotowując przedmioty zamówione przez klientów do wysyłki, mamy na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo transportu. W momencie, gdy paczka opuści siedzibę naszej firmy, nie będziemy mieć już wpływu na sposób jej przechowywania przez wybranego przewoźnika.

Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku przedmiotów kruchych i łatwych do uszkodzenia, jak szkło, ceramika czy inne wyroby artystyczne. Tu jedynym skutecznym wyjściem będzie sięgnięcie po odporne pudełko tekturowe, wypchane wewnątrz folią z komorami powietrznymi lub fragmentami styropianu. Dla podwyższenia estetyki całości warto zawinąć paczkę w szary papier do pakowania.

Użycie szarego papieru w połączeniu ze sznurkiem lub wstążką trafi szczególnie do klientów, którzy cenią sobie stylistykę vintage. Papier pakowy przyda się nam również, jeśli wysyłamy towar odporny na obciążenia czy uderzenia, jak książki lub ubrania. Paczkę tego typu wystarczy zawinąć w szary papier, nie przejmując się zbytnio dodatkowymi warstwami zabezpieczającymi. Aby uatrakcyjnić szary papier do pakowania, możemy na nim umieścić naklejki i stemple z logo firmy.

Szary papier do pakowania – tanie pakowanie towaru

Jedna koperta zabezpieczająca, pudełko tekturowe czy arkusz papieru pakowego to koszt, którego nawet nie warto uwzględniać. Jednak każdy przedsiębiorca, który na co dzień wysyła do klientów niezliczone ilości paczek, wie doskonale, iż kalkulacja kosztów opakowań w wymiarze hurtowym to zupełnie inna sprawa. Oczywiście, powszechnym zwyczajem przy sprzedaży przez Sieć jest doliczenie kwoty potrzebnej na zakapowanie towaru do sumy płatności za wysyłkę.

Nie zawsze jednak spotyka się to z przychylnością klientów, a coraz większa liczba firm oferuje rozmaite promocje w tym zakresie. Jak w takiej sytuacji oszczędzić na kosztach wysyłki? Korzystanie z szarego papieru do pakowania to sprawdzona, skuteczna metoda, która przy tym wystawia firmie dobre świadectwo w zakresie stosunku do ekologii. Szary papier, użyty warstwowo dla lepszego zabezpieczenia, nie kojarzy się obecnie z reliktami minionej epoki, a z progresywnym, niebanalnym sposobem na pakowanie.