Skip to content Skip to footer

Recykling srebra i złota

Srebro kopalne to przeważnie produkt uboczny, który uzyskiwany jest podczas wydobywania miedzi oraz izolowany ze złóż przy pomocy specjalnej metody. W porównaniu do recyklingu, koszt pozyskiwania srebra w ten sposób jest znacznie wyższy. Odzyskiwaniu podlega nawet miedź oraz i wiele innych metali, dlatego warto to robić. Tonę surowca uzyskać można po przetworzeniu tysięcy ton skał, jednak taka sama jego ilość może być obecna np. w odpadach elektronicznych. Dlatego warto dostarczyć je do na skup srebra lub skup złota, dzięki czemu metale będą mogły zostać tam odzyskane.

Złoto i srebro w jubilerstwie

Podobnie jak inne metale szlachetne, złoto i srebro powszechnie wykorzystywane jest w jubilerstwie. Na wyroby z nich wykonane popyt jest bardzo duży, jednak zasoby metali szlachetnych są dość mocno ograniczone. Dlatego bardzo istotny jest ich recykling. W skupie złota lub srebra zostawić można każdy rodzaj starej, zniszczonej biżuterii, jednym z takich skupów jest http://www.coinart.pl/skup.php. W ten sposób złoto, srebro i platynowce mogą zostać odzyskane i wykorzystane w nowych celach. Dzięki temu opóźnieniu ulega wyczerpanie naturalnych złóż metali szlachetnych. Dodatkowo każdy skup srebra lub złota oferuje bardzo atrakcyjne ceny, a procesy odzyskiwania surowców są całkowicie bezpieczne dla środowiska naturalnego i opłacalne dla obu stron.

Złoto i srebro w elektronice

Bardzo duża ilość złota znajduje się nie tylko w biżuterii i monetach, ale również urządzeniach elektronicznych. Z tego metalu szlachetnego tworzone są m.in. połączenia między telefonem komórkowym i akumulatorem. W przeciwieństwie do metali nieszlachetnych, złoto z czasem nie pokrywa się z tlenkami. Po długim czasie użytkowania wciąż doskonale przewodzi również prąd. W starszych urządzeniach elektronicznych bardzo często zamiast złota na stykach stosowano inny metal szlachetny, czyli srebro. Dlatego warto dostarczyć bezużyteczny sprzęt na skup srebra. W ten sposób pozyskać można z niego metale, które poddane zostaną recyklingowi.

Przeróbka odpadów

Zazwyczaj skup złota lub inny zakład zajmujący się przeróbkami odpadów, pozwala na umieszczenie zużytej elektroniki lub biżuterii w specjalnych kotłach. Tworzywa sztuczne ulegają w odpowiednich warunkach spaleniu, a pozostaje z nich wyłącznie stop metali. Bardzo często stare urządzenia sprzedawane są za granicę, gdzie następnie metale ulegają rozdzieleniu. Zamiast tego lepiej udać się do skupu złota lub srebra i sprzedać na miejscu bezużyteczne przedmioty, dzięki czemu czyste metale zostaną odzyskane i wykorzystane na nowo.