Skip to content Skip to footer

Przewieź wszystko co chcesz

Magazynowania to domena wielu branż. Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie jakiegokolwiek sklepu bez posiadania zaplecza magazynowego, gdzie przechowywany byłby zapas towaru. Nie sposób zbudować wytwórnie jakiegokolwiek produktu, bez zapewnienia magazynu, w którym byłyby przechowywane surowce niezbędne do prowadzonej produkcji. Również nie do pomyślenia jest sytuacja, w której restauracja nie ma spiżarni na zapasy produktów.

W czym magazynować?

Pytanie tylko na pozór jest banalne. Magazyn jest bowiem jedynie miejscem do przechowywania. Każdy jednakże wie, że magazynowanie nie jest prowadzone luzem. Do gromadzenia zapasów niezbędne są odpowiednie opakowania. Takie jak chociażby pojemniki euro. Skojarzenie z europaletami jest jak najbardziej na miejscu, bowiem pojemniki i skrzynki euro – tak jak palety – posiadają ustandaryzowane rozmiary, niezależnie od tego, kto je wyprodukował.

Dzięki standaryzacji możliwy jest bezproblemowy obrót towarami zapakowanymi w tego typu pojemniki, rozumiany jako przesyłanie produkty od dostawcy do kontrahenta z gwarancją, że skrzynki i pojemniki euro będą do siebie pasowały, w tym nawet te, które pochodzą od innego kontrahenta.

Pojemniki i skrzynki euro – niewielki gabaryt wielkich możliwości

Oczywiście pojemniki i skrzynki euro nie nadają się do przechowywania dużych przedmiotów. Ich przeznaczeniem jest raczej przechowywanie rzeczy drobnych i średnich, w tym także sypkich. Im mniejszy jest przedmiot przewidziany do umieszczenia, tym więcej się go zmieści.

Niewątpliwą zaletą europojemników jest możliwość umieszczenia w nich artykułów różnego rodzaju – od przedmiotów drewnianych, przez ubrania, aż po żywność. Wszystko dzięki plastikowi z jakiego są wykonywane, dopuszczony jest on bowiem do kontaktu z żywnością, dzięki czemu pojemniki euro i skrzynki euro mogą być używane zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i w spożywce.

Euro pojemniki i skrzynki jak klocki

Inną, wartą podkreślenia zaletą, jest możliwość swobodnego zestawiania ze sobą i ustawiania na sobie pojemników i skrzynek o różnych rozmiarach. Bez cienia przesady można powiedzieć, że przypominają one w tym względzie popularne klocki lego, bowiem możliwości konfiguracji ze sobą poszczególnych rodzajów skrzynek i pojemników są wprost nieograniczone.